K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Przyjęliśmy zaproszenie PGE Ekstraligi! (RELACJA I GALERIA)

30 października 2015 111

Na tę decyzję wszyscy w Rybniku oczekiwali z dużym zniecierpliwieniem. W piątek o godz. 17 kibice spotkali się z prezesem Krzysztofem Mrozkiem i wiceprezesem Maciejem Kołodziejczykiem. Jak się można było spodziewać, w ciasnej salce MOSiRu brakło miejsca. Atmosfera była gorąca, a prezes Mrozek podsycał ją z minuty na minuty zwlekając z oficjalnym ogłoszeniem dezycji. Po kilkudziesięciu minutach padły najbardziej oczekiwane słowa w ostatnich dniach: "Jedziemy w Ekstralidze". Zarząd klubu przez ostatnie tygodnie wykonał kawał ciężkiej roboty, czego wynikiem jest pozytywna odpowiedź na zaproszenie PGE Ekstraligi. Przypomnijmy, że z jazdy w najwyższej klasie rozgrywkowej zrezygnował Lokomotiv Daugavpils, a następny w kolejce Ostrów Wielkopolski nie skorzystał z zaproszenia.

Przed rybnickim klubem jeszcze sporo wyzwań. Nie ustaje temat ewentualnej przebudowy toru, a dodatkowo regulamin rozgrywek PGE Ekstraligi wymusza również inne modyfikacje na rybnickim stadionie, przede wszystkim mowa tu o zwiękiszeniu mocy oświetlenia. W drodze oczywiście jest tworzenie spółki akcyjnej, która również jest niezbędna do startów w PGE Ekstralidze. Przed klubem jeszcze audyt finansowy, który przeprowadzi firma wybrana przez Polski Związek Motorowy, ale jak zapewniał na spotkaniu prezes Krzysztof Mrozek, w tej kwestii nie mamy czego się obawiać. 

Nie zabrakło również pytań o przyszłoroczne kontrakty z zawodnikami. Konkretne oświadczenia oczywiście nie padły, a na pierwsze nowe nazwiska pozostanie nam czekać do otwarcia okna transferowego. Na chwilę obecną ważne kontrakty z ŻKS-em ROW mają juniorzy, Kamil Wieczorek i Robert Chmiel. Wiemy również, że najprawdopodobniej wróci legendarna nazwa klubu, KS ROW Rybnik, a na właściwu miejscu zagości tradycyjny herb. Na stadion powróci również popularna maskotka, czyli żużlowy Rekin.

To jeszcze nie koniec powrotów. W przyszłym sezonie w parku maszyn najprawdopodobniej pojawi się Adam Pawliczek, który ma pełnić funkcję trenera szkółki. Potwierdziły się również informacje, że na emeryturę odchodzi Jan Grabowski i na tym stanowisku pojawi się nowy szkoleniowiec. Kto nim będzie? Decyzja ma zostać podjęta do końca listopada.


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 2.
  Fogo Unia Leszno
  3
  6
  40
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  3
  4
  -5
 • 4.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  3
  2
  4
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  3
  2
  -12
 • 6.
  Motor Lublin
  3
  2
  -20
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  3
  2
  -41
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA