K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Woryna już oficjalnie z kontraktem w Coventry Bees! Mamy rybniczanina w Elite League!

23 listopada 2015 2

Wszystkie kwestie zostały dopięte na ostatni guzik i możemy ogłosić, że Kacper Woryna podpisał kontrakt z angielskim klubem na starty w Elite League. Trwały również rozmowy z Poole Pirates, ale ostatecznie Woryna zdecydował się na podpisanie kontraktu w Coventry Bees. Swój udział w tym miał między innymi Chris Harris, który rekomendował rybnickiego młodzieżowca u menadżera Pszczół.

- Chris polecił nam Kacpra i nawiązaliśmy z nim kontakt zanim trafi do Poole, bo oni również byli nim zainteresowani. Chris skontaktował się z Kacprem w naszym imieniu, a on zgodził się na naszą ofertę - powiedział Mick Horton, promotor klubu. Pozytywnie o naszym juniorze wypowiedział się Krzysztof Kasprzak, który także przed nowym sezonem trafił do Coventry. Zapytany o Kacpra stwierdził: - To jest bardzo dobry chłopak!

Tak więc Woryna w przyszłym sezonie będzie się ścigał nie tylko na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, ale i Wielkiej Brytanii. Dla młodzieżowca to oczywiście spełnienie marzeń, ale i duże wyzwanie. Także logistyczne, bo przecież połączenie startów w Polsce i na Wyspach sprawia, że trzeba przeorganizować całą organizację teamu. To jednak da się zrobić, co udowodnił w tym roku choćby Szymon Woźniak z Bydgoszczy, którego oglądaliśmy w barwach Leicester Lions. Obaj zawodnicy swoją przygodę z żużlem w Polsce zaczynali podobnie, od startów na minitorach na motocyklach o pojemności 80cc.

- Anglia to kolejne wyzwanie, ale zawsze o nim marzyłem. Cieszę się, że może się spełnić - mówił Kacper podczas piątkowego spotkania w karczmie Wrazidlok. Dziś już wiemy, że się spełni, a Kacper przekonuje, że to może być dla niego przełomowy sezon: - Starty w Ekstralidze w drużynie z mojego rodzinnego miasta, no i Elite League. Zapowiada się naprawdę ekscytujący rok.

Tym samym zakontraktowanie 19-latka kończy budowę składu Coventry na przyszły sezon. Oprócz Harrisa, Woryny i Kasprzaka, w składzie Pszczół znaleźli się Danny King, Jason Garrity, Josh Bates i James Sarjeant.

źródło: coventrybees.co


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA