K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Woryna już oficjalnie z kontraktem w Coventry Bees! Mamy rybniczanina w Elite League!

23 listopada 2015 2

Wszystkie kwestie zostały dopięte na ostatni guzik i możemy ogłosić, że Kacper Woryna podpisał kontrakt z angielskim klubem na starty w Elite League. Trwały również rozmowy z Poole Pirates, ale ostatecznie Woryna zdecydował się na podpisanie kontraktu w Coventry Bees. Swój udział w tym miał między innymi Chris Harris, który rekomendował rybnickiego młodzieżowca u menadżera Pszczół.

- Chris polecił nam Kacpra i nawiązaliśmy z nim kontakt zanim trafi do Poole, bo oni również byli nim zainteresowani. Chris skontaktował się z Kacprem w naszym imieniu, a on zgodził się na naszą ofertę - powiedział Mick Horton, promotor klubu. Pozytywnie o naszym juniorze wypowiedział się Krzysztof Kasprzak, który także przed nowym sezonem trafił do Coventry. Zapytany o Kacpra stwierdził: - To jest bardzo dobry chłopak!

Tak więc Woryna w przyszłym sezonie będzie się ścigał nie tylko na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, ale i Wielkiej Brytanii. Dla młodzieżowca to oczywiście spełnienie marzeń, ale i duże wyzwanie. Także logistyczne, bo przecież połączenie startów w Polsce i na Wyspach sprawia, że trzeba przeorganizować całą organizację teamu. To jednak da się zrobić, co udowodnił w tym roku choćby Szymon Woźniak z Bydgoszczy, którego oglądaliśmy w barwach Leicester Lions. Obaj zawodnicy swoją przygodę z żużlem w Polsce zaczynali podobnie, od startów na minitorach na motocyklach o pojemności 80cc.

- Anglia to kolejne wyzwanie, ale zawsze o nim marzyłem. Cieszę się, że może się spełnić - mówił Kacper podczas piątkowego spotkania w karczmie Wrazidlok. Dziś już wiemy, że się spełni, a Kacper przekonuje, że to może być dla niego przełomowy sezon: - Starty w Ekstralidze w drużynie z mojego rodzinnego miasta, no i Elite League. Zapowiada się naprawdę ekscytujący rok.

Tym samym zakontraktowanie 19-latka kończy budowę składu Coventry na przyszły sezon. Oprócz Harrisa, Woryny i Kasprzaka, w składzie Pszczół znaleźli się Danny King, Jason Garrity, Josh Bates i James Sarjeant.

źródło: coventrybees.co

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49