K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Kompletujemy skład! Jonsson i Łaguta w Rybniku!

8 grudnia 2015 61

Podczas spotkania z kibicami poznaliśmy nie tylko nowego trenera pierwszej drużyny, którym będzie Piotr Żyto. Prezes Krzysztof Mrozek niczym nieco spóźniony Św. Mikołaj obdarował kibiców nazwiskami nowych zawodników, którzy będą ścigać się w Rybniku w następnym sezonie. Beniaminkowi PGE Ekstraligi udało się pozyskać Andreasa Jonssona i Grigorija Łagutę, którzy mają być liderami przyszłorocznego zespołu. - To są bardzo doświadczeni zawodnicy, którzy potrafią pociągnąć zespół do zwycięstwa. Andreas zawsze po zmianie barw klubowych daje z siebie 150 procent i notuje dobre wyniki. Jestem pewien, że w przyszłym roku będzie stanowił o sile tego zespołu - mówił nowy trener drużyny, Piotr Żyto.

Szwedzki zawodnik bardzo cieszy się, że będzie reprezentował barwy ROW-u. - Podpisałem roczny kontrakt z drużyną z Rybnika i liczę na udany sezon. Drużyna wraca do Ekstraligi i na pewno beniaminkowi zawsze jest trudniej. Dołożę wszelkich starań, aby pokazać się z jak najlepszej strony - powiedział Jonsson na łamach swojej strony internetowej.

Na kolejne kontrakty przyjdzie nam nieco poczekać. Wiemy, że w Rybniku na kolejny sezon zostanie Damian Baliński, który w przyszłym tygodniu podpisze odpowiednie dokumenty. Niewykluczone, że w zespole zostaną Max Fricke i Dakota North.

- Budujemy drużynę waleczną i efektowną, ale jednocześnie w spokoju przyglądamy się sytuacji na rynku transferowym. Odkąd tym klubem rządzą Mrozek i Kołodziejczyk, priorytetem jest zawsze płynność finansowa. I nie ukrywam, że to dla nas najważniejsze. Nie będzie szaleństw, czy podpisów bardzo wysokiego ryzyka. Ten klub musi funkcjonować na zdrowych zasadach i wierzę, że na takich zasadach uda nam się zbudować skład, który zapewni utrzymanie w PGE Ekstralidze i zagwarantuje kibicom wspaniałe emocje w czasie spotkań rozgrywanych na rybnickim torze - mówił prezes Krzysztof Mrozek.

Prezes Mrozek wraz z trenerem Żyto chcą aby zespół uzupełniło jeszcze dwóch młodych zagranicznych żużlowców. Wciąż niewiadomą jest kto uzupełni drugą pozycję polskiego seniora. Wśród kandydatów do jazdy w Rybniku wymieniani są m.in. Rune Holta, Tomasz Gapiński, Antonio Lindbaeck i Jason Doyle. - Tematu Piotra Pawlickiego nie ma. Rozmawiałem z nim po raz ostatni w czasie wrześniowego Grand Prix Challenge - przekonuje Mrozek. 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49