K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Jonsson: Mam nadzieję, że po przebudowie będzie jak dawniej

19 stycznia 2016 7

Wielu żużlowców narzekało przez ostatnie lata na geometrię toru przy G72. Do takich zawodników należał również Andreas Jonsson, który mimo, że nie miał wielu okazji do ścigania się na obecnym rybnickim torze, to nie wspomina go pozytywnie. - Przez ostatnich parę lat ściganie się na tym torze było trudne. Poprzednia geometria była super - śmiało można było walczyć i wyprzedzać. Mam nadzieję, że po przebudowie będzie jak dawniej - powiedział Szwed dla portalu speedwaygp.com. Przypomnijmy, że planowany start przebudowy został wyznaczony na 21 stycznia. Prezydent Kuczera zapewnia, że tor na pewno zostanie przygotowany przed pierwszymi treningami.

Jonsson ostatnich pięć sezonów spędził w Falubazie Zielona Góra. Postanowił jednak zmienić otoczenie i zdecydował się na przenosiny do beniaminka z Rybnika. - Czułem, że potrzebuję zmiany i to był największy powód dla którego zmieniłem klub. Potrzebowałem spróbować czegoś nowego i innego, by wrócić do dobrej formy jaką kiedyś prezentowałem. Wiem, że jestem w stanie jeździć znacznie lepiej niż w zeszłym roku. Potrzebowałem zmian by złapać trochę świeżego powietrza. Chciałem poznać nowych ludzi i zyskać trochę nowej motywacji - powiedział Andreas.

Przed zawodnikiem ważny sezon. Razem z Grigorijem Łagutą zostali zakontraktowani jako trzon drużyny ROW-u. Ponadto Jonsson dzięki Dzikiej Karcie kolejny sezon będzie rywalizował na torach Grand Prix. Trzymajmy kciuki za Andreasa, aby sprawił mnóstwo radości rybnickim kibicom i przywoził sporo ligowych punktów.

źródło: speedwaygp.com

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49