K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Robert Chmiel: Niejedną drużynę jesteśmy w stanie pokonać

14 lutego 2016 10

Podczas jednego z treningów pod okiem trenera Adama Pawliczka zapytaliśmy naszego juniora Roberta Chmiela m.in. o przygotowania do nadchodzących rozgrywek. Kibice w Rybniku liczą, że ambitni i utalentowani rybniccy juniorzy będą stanowić silny punkt tegorocznego zespołu. Czy Rybnik będzie mógł poszczycić się jedną z najlepszych formacji juniorskich w lidze? Tego dowiemy się niebawem. 

Jak oceniasz obecne przygotowania do sezonu?

Robert Chmiel: Przygotowania idą pełną parą i cały czas do przodu. Każdy kto nas obserwuje stwierdza, że cała drużyna bardzo solidnie pracuje na treningach. Myślę, że wszyscy będziemy bardzo dobrze przygotowani do sezonu i z powodzeniem poradzimy sobie w PGE Ekstralidze. Mamy skład walczaków i niejedną drużynę jesteśmy w stanie pokonać.

Po sezonie 2015 na emeryturę odszedł dotychczasowy trener drużyny Jan Grabowski. W tym roku pieczę nad waszymi przygotowaniami objął Adam Pawliczek. Jest to dla ciebie znacząca zmiana?

Nie chcę oceniać i porównywać treningów pod okiem trenera Grabowskiego czy trenera Pawliczka. Mniej więcej wyglądają podobnie. Jednakże każdy trenuje dla siebie i to od nas samych zależy jak te treningi przepracujemy. To ile procent z siebie damy na treningu zaowocuje później w sezonie. Oczywiście oprócz wspólnych przygotowań z drużyną ćwiczę także indywidualnie, często jeżdżę na crossie.

O miejsce w składzie ponownie przyjdzie ci walczyć z Kamilem Wieczorkiem. Masz jakiś plan, który pozwoli ci na jak najczęstsze pojawianie się w podstawowym składzie?

Nie myślę o tym. Najważniejsze to pokazywać się z jak najlepszej strony na treningach przed meczem i zaliczać udane występy w zawodach juniorskich. Jeśli tego nie zabraknie to z pewnością często będę powoływany do podstawowego składu. W zeszłym roku wystąpiłem w siedmiu meczach naszej drużyny, w tym roku dobrze by było ten rezultat poprawić. Oprócz tego możemy liczyć na gościnne występy w Nice PLŻ. Na brak jazdy nie będę mógł narzekać.

Gdzie widzisz siebie za kilka, może kilkanaście lat?

Mam nadzieję, że dalej w Rybniku. Jeśli w drużynie dalej będzie panować tak dobra atmosfera, a klubem będą zarządzać odpowiedni ludzie to nie widzę powodu, żeby zmieniać otoczenie. Oczywiście najlepiej by było, gdyby Rybnik wciąż startował w Ekstralidze, bowiem na nią zasługuje. Z wielką przyjemnością będę reprezentował to miasto za te kilkanaście lat.

Stawiasz sobie jakieś konkretne cele na ten sezon?

Najbardziej zależy mi na jak najczęstszym startowaniu w PGE Ekstralidze. Wiadomo, trzeba jeszcze w tych meczach pokazać się z dobrej strony i zdobyć parę punktów. Dlatego teraz tak ostro ćwiczę, żeby być gotowym. Oczywiście wszystkie zawody młodzieżowe są ważne i zawsze staram się zdobyć jak najlepsze miejsca. Jakiś szczególnych celów indywidualnych sobie jednak nie zakładam.


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA