K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Robert Chmiel: Niejedną drużynę jesteśmy w stanie pokonać

14 lutego 2016 10

Podczas jednego z treningów pod okiem trenera Adama Pawliczka zapytaliśmy naszego juniora Roberta Chmiela m.in. o przygotowania do nadchodzących rozgrywek. Kibice w Rybniku liczą, że ambitni i utalentowani rybniccy juniorzy będą stanowić silny punkt tegorocznego zespołu. Czy Rybnik będzie mógł poszczycić się jedną z najlepszych formacji juniorskich w lidze? Tego dowiemy się niebawem. 

Jak oceniasz obecne przygotowania do sezonu?

Robert Chmiel: Przygotowania idą pełną parą i cały czas do przodu. Każdy kto nas obserwuje stwierdza, że cała drużyna bardzo solidnie pracuje na treningach. Myślę, że wszyscy będziemy bardzo dobrze przygotowani do sezonu i z powodzeniem poradzimy sobie w PGE Ekstralidze. Mamy skład walczaków i niejedną drużynę jesteśmy w stanie pokonać.

Po sezonie 2015 na emeryturę odszedł dotychczasowy trener drużyny Jan Grabowski. W tym roku pieczę nad waszymi przygotowaniami objął Adam Pawliczek. Jest to dla ciebie znacząca zmiana?

Nie chcę oceniać i porównywać treningów pod okiem trenera Grabowskiego czy trenera Pawliczka. Mniej więcej wyglądają podobnie. Jednakże każdy trenuje dla siebie i to od nas samych zależy jak te treningi przepracujemy. To ile procent z siebie damy na treningu zaowocuje później w sezonie. Oczywiście oprócz wspólnych przygotowań z drużyną ćwiczę także indywidualnie, często jeżdżę na crossie.

O miejsce w składzie ponownie przyjdzie ci walczyć z Kamilem Wieczorkiem. Masz jakiś plan, który pozwoli ci na jak najczęstsze pojawianie się w podstawowym składzie?

Nie myślę o tym. Najważniejsze to pokazywać się z jak najlepszej strony na treningach przed meczem i zaliczać udane występy w zawodach juniorskich. Jeśli tego nie zabraknie to z pewnością często będę powoływany do podstawowego składu. W zeszłym roku wystąpiłem w siedmiu meczach naszej drużyny, w tym roku dobrze by było ten rezultat poprawić. Oprócz tego możemy liczyć na gościnne występy w Nice PLŻ. Na brak jazdy nie będę mógł narzekać.

Gdzie widzisz siebie za kilka, może kilkanaście lat?

Mam nadzieję, że dalej w Rybniku. Jeśli w drużynie dalej będzie panować tak dobra atmosfera, a klubem będą zarządzać odpowiedni ludzie to nie widzę powodu, żeby zmieniać otoczenie. Oczywiście najlepiej by było, gdyby Rybnik wciąż startował w Ekstralidze, bowiem na nią zasługuje. Z wielką przyjemnością będę reprezentował to miasto za te kilkanaście lat.

Stawiasz sobie jakieś konkretne cele na ten sezon?

Najbardziej zależy mi na jak najczęstszym startowaniu w PGE Ekstralidze. Wiadomo, trzeba jeszcze w tych meczach pokazać się z dobrej strony i zdobyć parę punktów. Dlatego teraz tak ostro ćwiczę, żeby być gotowym. Oczywiście wszystkie zawody młodzieżowe są ważne i zawsze staram się zdobyć jak najlepsze miejsca. Jakiś szczególnych celów indywidualnych sobie jednak nie zakładam.

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49