K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Dakota North: Może nawet w tym roku wrócę do Rybnika

6 marca 2016 3

Oficjalna prezentacja już za nami. Kibicom zgromadzonym w Hali Widowiskowo-Sportowej w Boguszowicach zaprezentował się cały skład KS ROW-u Rybnik. Nie zabrakło nawet Dakoty Northa, który specjalnie z tej okazji przyleciał do Polski. Australijczyk odpuszcza w tym roku ligi europejskie i zajmie się sprawami rodzinnymi na Antypodach. Dakota w sobotę z chęcią odpowiadał na pytania kibiców i robił sobie z nimi zdjęcia. Kangur nie ukrywał, że będzie mu brakowało ścigania się na polskich torach. - Uwielbiam to miasto, Rybnik jest jak mój dom tutaj w Polsce. Przeżyłem tu sporo miłych chwil i naturalnie przez ten czas, kiedy będę w Australii będę tęsknił za Rybnikiem - stwierdził żużlowiec.

North odpuszcza ten sezon, ale nie jest jeszcze przesądzone, że nie wróci szybciej. - Kto wie. Może nawet w tym roku wrócę do Rybnika pomóc drużynie. Jeśli wszystko będzie u mnie w porządku, to będę mógł wyjechać z Australii i przylecieć tutaj. Być może tak nie będzie. Mamy dobry zespół i zapewne mój przyjazd nie będzie konieczny - twierdził. Zaznaczył jednak, że w głównej mierze będzie się teraz skupiał na rodzinnym interesie. - Nie będę też brał udziału w żadnych zawodach w Australii. Cały mój sprzęt zostaje tutaj, w Europie. Może trafią się czasem jakieś treningi na motocyklu, ale to tylko tyle - mówił North.

Rybniccy żużlowcy nie mogli przepuścić takiej okazji i w sobotnie przedpołudnie zawitali na stadion przy G72. Dakota North podobnie jak pozostali zawodnicy pozytywnie wypowiada się na temat nowej geometrii. - Przed prezentacją byliśmy na stadionie i widzieliśmy zmiany jakie zaszły. Według mnie przebudowa wyszła na dobre i ten tor będzie sprawiał znacznie więcej przyjemności - powiedział. Pogoda w Rybniku jest coraz lepsza, ale wciąż nie pozwala na pierwsze kółka. - Z chęcią pojeździłbym na tym torze, ale nie jest jeszcze gotowy do jazdy. Jest na nim zbyt dużo wody. Być może już za tydzień będzie nadawał się do pierwszych treningów. Chłopaki z zespołu będą mogli go już testować, ja będę musiał poczekać na następną okazję - dodał na koniec Dakota.


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  8
  16
  90
 • 2.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  9
  14
  43
 • 3.
  Motor Lublin
  9
  11
  32
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  8
  11
  52
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  8
  10
  30
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  9
  8
  -28
 • 7.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  8
  4
  -48
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  9
  2
  -171
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA