K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Andreas Jonsson: Uwielbiałem tor sprzed 2013 roku

8 marca 2016 3

W sobotę podczas prezentacji drużyny Andreas Jonsson po raz pierwszy spotkał się z kibicami po podpisaniu kontraktu w Rybniku. W południe razem z kolegami z zespołu odwiedził tor przy ul. Gliwickiej 72 i oceniał wykonane prace. Szwed nie ukrywa, że przebudowa rybnickiego toru, to był jeden z warunków jego transferu na Górny Śląsk. Zmiany jakie zaszły na naszym owalu Andreas ocenia pozytywnie.

 

Jak wyglądały twoje przygotowania w tym roku? Postanowiłeś nieco przemodelować swoje plany treningowe?
Jeśli chodzi o przygotowania to tak jak większość trenowałem poza torem i starałem się przygotować swoje motocykle jak tylko najlepiej potrafię. Ostatnie lata były dla mnie naprawdę trudne i musiałem zrobić parę korekt. Dokonałem kilku zmian związanych ze sprzętem, z członkami mojego teamu, a także przeniosłem się do innego klubu. Myślę, że to przyniesie pozytywną zmianę i zaliczę świetny sezon. Mam nadzieję, że to będzie dla mnie czynnik pobudzający, by powrócić do formy i zrobić dobry wynik w tym roku.

Zostałeś zakontraktowany, aby być razem z Grigorijem Łagutą i Rune Holtą motorem napędowym tej drużyny. Myślisz, że będziesz w stanie być liderem Rybnika?
Mam nadzieję, że będę liderem ROW-u. Taki zresztą jest mój plan na ten sezon. Nigdy nie wiesz, czy będziesz liderem, dopóki sezon się nie skończy, ale takie jest moje założenie. Natomiast jeśli chodzi o Grand Prix, to gorzej być nie może, więc jestem dobrej myśli.

Jakie są wg. ciebie szanse Rybnika w Ekstralidze?
Myślę, że są spore, ale nie możemy się spodziewać za wiele. To pierwszy sezon ROW-u w Ekstralidze od wielu lat i beniaminkowi zawsze jest trudniej. Nastawienie w drużynie jest pozytywne, a drużyna z pozytywnym nastawieniem naprawdę może uzyskać dobry wynik.

Miałeś już okazję odwiedzić nasz stadion, co myślisz o przebudowanym torze?
Tor jest teraz w porządku. Jeszcze się na nim nie ścigałem i ciężko teraz powiedzieć jaki dokładnie będzie. Plan był taki, żeby ściąć rogi boiska i to była najlepsza decyzja. Miejmy nadzieję, że będzie tak dobry jak stary tor, ten sprzed 2013 roku. Uwielbiałem tamten tor, był świetny. Można było się na nim rzeczywiście ścigać i tego samego oczekuję teraz.

Pogoda powoli zaczyna pozwalać na pierwsze treningi na torze. Kiedy ty wsiadasz na motocykl żużlowy?
Po prezentacji lecę prosto do Chorwacji. W niedzielę mam zaplanowany już pierwszy trening w Gorican. Warunki tam są dobre, będzie można robić pierwsze kółka w tym sezonie i testować sprzęt. Na jazdę na rybnickim torze jest jeszcze za wcześnie.

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49