K. S. ROW Rybnik
Fot. Michał Gołda

Pierwszy trening na nowym torze za nami. W sobotę i niedzielę kolejne (GALERIA)

18 marca 2016 4

Pogoda w ostatnich dniach sprzyja żużlowcom. W piątkowe południe przy świetnej pogodzie udało się odjechać pierwszy trening w tym sezonie. Dla niektórych była to pierwsza okazja do kontaktu z motocyklem oraz z rybnickim torem. Zawodnicy ostrożnie podeszli do treningu i kręcili kółka indywidualnie. Na torze pojawili się rybniccy juniorzy (bez Kacpra Woryny, który aktualnie przebywa na Wyspach Brytyjskich), Rafał Szombierski, Damian Baliński i gościnnie Denis Gizatullin. Na trybunach pojawiło się też sporo kibiców spragnionych żużla, którzy obserwowali poczynania rybniczan. 

Jednym z głównych celów dzisiejszego treningu było zapoznanie się z przebudowanym torem. - Nowa geometria jest bardzo fajna. Wiadomo, tor jest jeszcze trochę wymagający, szczególnie pierwszy łuk, który trzeba pokonywać nieco szerzej. Natomiast drugi wiraż jest bardzo przyzwoity. Na razie próbujemy i szukamy - mówił po treningu Kamil Wieczorek. W boksie rybnickiego juniora nie zabrakło jego nowego mechanika, Romana Poważnego. - Dawał mi wiele wskazówek przed i po każdym wyjeździe na tor. Przekazał mi sporo informacji, co z pewnością bardzo mi pomogło - powiedział o swoim mechaniku Wieczorek.

Weekendowe spotkania z Wandą Kraków zostały odwołane. Nie oznacza to jednak, że przez dwa najbliższe dni nic nie będzie się działo przy G72. Na sobotę zaplanowany jest kolejny trening, który rozpocznie się o godz. 18. Również dzień później Rekiny wyjadą na tor, tym razem wcześniej, bo o godz. 14.

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49