K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Piotr Żyto: Na Toruń będziemy dobrze przygotowani

6 kwietnia 2016 29

Kibice po sparingu ze Stalą Gorzów z pewnością nie są w dobrym nastroju. Wysoka porażka na własnym torze nie napawa ich optymizmem. Z żużlowcami Stali na rybnickim torze najlepiej sobie radził Grigorij Łaguta. Niestety reszta składu nie prezentowała się już tak dobrze. Trener Piotr Żyto nie ukrywa, że nie jest zadowolony z wczorajszej postawy swoich zawodników i po zakończeniu spotkania odbył z nimi długą naradę.

- Wszyscy widzieli jak to wyglądało. Myślę, że gorzej już być nie może i będzie tylko lepiej. Przyjechał silny przeciwnik i dobrze, bo wiemy w jakim jesteśmy obecnie miejscu. Jakieś zmiany w silnikach i ustawieniach muszą nastąpić. O ile pogoda nie przeszkodzi, to mamy przed niedzielą jeszcze jeden trening, na którym wszystko musimy dopieścić i jak najlepiej przygotować się na Toruń - mówił po sparingu.

Jakby tego było mało, we wtorkowym meczu upadki zaliczyli Rune Holta i Kacper Woryna. Na całe szczęście żadnemu z nich nic poważnego się nie stało i skończyło się na strachu.

- Kacper zrobił nam tutaj dzisiaj trochę "Hollywoodu", jednak wszystko jest ok. Rune był po tym upadku trochę poobijany, ale myślę, że z nim też będzie dobrze - opisał sytuację trener ROW-u.

Starcie z żółto-niebieskimi rozwiało wątpliwości dotyczące składu na niedzielny mecz. W formacji seniorskiej zabrakło miejsca dla Rafała Szombierskiego. Kwestią otwartą zostało jedynie obsadzenie pozycji drugiego juniora. - Na tę chwilę już chyba wiem kto pojedzie pod 14-stką. Robert Chmiel co prawda nie zrobił szału podczas eliminacji do Złotego Kasku w Częstochowie, ale to on na obecną chwilę jest bliżej składu - powiedział Żyto. Dzisiejsze wyniki z półfinałów eliminacji do IMŚJ z pewnością utwierdziły trenera we wcześniejszych przekonaniach.

Cztery punkty w spotkaniu zdobył Rune Holta. Dorobek byłby zapewne znacznie większy, gdyby nie atak Tomasza Gapińskiego w 11. biegu. Nasz zawodnik jechał wtedy na prowadzeniu, a tuż za jego plecami czaił się gorzowianin. Na drugim wirażu zaatakował on Holtę, wskutek czego ten wylądował w bandzie.

- Rune na ten sparing się przygotował. Poszło przedtem ostrzeżenie w jego kierunku i widać, że przyjechał i bardzo mu zależało na tym, żeby się poprawiać i coraz lepiej jeździć na tym torze. W piątek odbiera jeszcze nowe silniki od tunera, które przygotuje na niedzielny mecz - zakończył Piotr Żyto.


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  8
  16
  90
 • 2.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  9
  14
  43
 • 3.
  Motor Lublin
  9
  11
  32
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  8
  11
  52
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  8
  10
  30
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  9
  8
  -28
 • 7.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  8
  4
  -48
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  9
  2
  -171
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA