K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Piotr Żyto: Przełożenie meczu z Toruniem, to tylko kolejne komplikacje...

9 kwietnia 2016 16

Nie uda się zainaugurować sezonu 2016 w Rybniku już w tę niedzielę. Od paru dni nasz region wciąż nawiedzają opady deszczu. Niekorzystnych warunków atmosferycznych dobrze nie zniósł tor przy G72, który mocno jest przesiąknięty wodą. Chcemy tym samym zaprzeczyć pogłoskom, jakoby przez ostatnie dni tor był źle przygotowywany do niedzielnych zawodów...

- Gdy w środę z chłopakami byłem w Rawiczu na eliminacjach do IMŚJ, toromistrzowie ubijali nasz tor. Wiedzieliśmy jakie były prognozy na najbliższe dni i odpowiednio go przygotowywaliśmy, żeby jak najmniej wciągnał wody. Tor jest twardy, ale jest już przesiąknięty. Jakieś plotki krążą, że specjalnie laliśmy wodę tego dnia - to nieprawda. Nie było nawet takiej możliwości. Jedynie w środę podczas podlewania murawy boiska i ustawiania kąta spryskiwaczy trochę wody polało się na fragment toru przy wjeździe w pierwszy łuk i zrobiła się jedna kałuża - powiedział trener ROW-u, Piotr Żyto.

Pogoda nie pozwoliła nam na zorganizowanie planowego treningu przed niedzielnym spotkaniem. Przełożenie meczu z Get Well Toruń to dla obu klubów kolejne komplikacje...

- Każde przełożenie meczu wiąże się z szukaniem nowego terminu, a to zawsze jest problem. Mamy teraz kłopot, bo znalezienie wolnego weekendu nie jest wcale takie proste  - w poniedziałek będziemy się dogadywać z Toruniem i jeśli nie uda się nam czegoś wspólnie ustalić to termin narzuci Ekstraliga - mówi Żyto.

Do najbliższego meczu w Poznaniu mamy teraz tydzień. Czy to wystarczający czas, aby dobrze przygotować się do starcia z Betard Spartą Wrocław? - We wtorek jedziemy do Gorzowa, na rewanż ze Stalą. Natomiast w czwartek o 17. pojedziemy u siebie trening punktowany z Częstochową. Chcemy jak najlepiej się przygotować do wyjazdowego meczu w Poznaniu - zapewnia rybnicki szkoleniowiec.

Naszego trenera zapytaliśmy również o mecz w Grudziądzu, gdzie MRGARDEN GKM podejmuje u siebie Unię Tarnów. Jest to pojedynek drużyn z którymi w tym roku prawdopodobnie będziemy walczyć o utrzymanie. Kto dla Piotra Żyty jest faworytem w dzisiejszym starciu?

- Myślę, że Grudziądz. Jadą u siebie i znają swój tor bardzo dobrze. Chciałbym, żeby ten pojedynek był tak samo ciekawy jak wczorajszy mecz w Lesznie - dodał na koniec trener ROW-u Rybnik.

 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  8
  16
  90
 • 2.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  9
  14
  43
 • 3.
  Motor Lublin
  9
  11
  32
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  8
  11
  52
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  8
  10
  30
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  9
  8
  -28
 • 7.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  8
  4
  -48
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  9
  2
  -171
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA