K. S. ROW Rybnik
Fot. Michał Gołda

W niedzielę pierwsze starcie w Ekstralidze (zapowiedź)

16 kwietnia 2016 25

Nie udało się jeszcze zainaugurować sezonu 2016 na naszym stadionie. Wszystko wskazuje na to, że zmagania w PGE Ekstralidze rozpoczniemy od wyjazdu do Poznania. Na Golęcinie zmierzymy się z Betard Spartą Wrocław, czyli aktualnymi Drużynowymi Wicemistrzami Polski. To spotkanie okraszone jest wieloma niewiadomymi. Żadna z drużyn nie odbyła jeszcze żadnego meczu w tegorocznej lidze i nie wiadomo jaki w nich drzemie potencjał. Dodatkowo zespoły pojadą na torze, który w ostatnich latach żużla nie gościł. Zagadką pozostaje także pogoda, która w tym roku płata wszystkim figle. Początkowo drużyny miały pojawić w najmocniejszych zestawieniach. W obecnej chwili wiemy już, że w szeregach rybniczan zabraknie Kacpra Woryny, który doznał kontuzji ręki.

Betard Sparta Wrocław dysponuje równie mocnym co w zeszłym roku składem. Głównymi armatami Spartan są Tai Woffinden i Maciej Janowski. Świetnie u progu sezonu spisuje się także Vaclav Milik, którego kibice w Rybniku bardzo dobrze znają. Przed sezonem 2016 wrocławianie postanowili zakontraktować Szymona Woźniaka. Bydgoszczanin zdecydował się w tym roku na zmianę barw klubowych i tym samym podjęcie walki w lidze wyżej. Wielu ekspertów uważa, że zakontraktowanie Woźniaka to świetne posunięcie ze strony Wicemistrzów Polski. W zespole z Dolnego Śląska ponownie zobaczymy Maksyma Drabika, czyli rewelację zeszłorocznej ligi. W poprzednim roku świetne występy wrocławskiego juniora często zaważały o zwycięstwie jego drużyny.

Po drugiej stronie zabraknie niestety Kacpra Woryny. Utalentowany junior miał zadebiutować w tym roku w ekstraligowych rogrywkach. Pechowy upadek w meczu Elite League przekreślił jego debiut w PGE Ekstralidze zgodnie z ustalonym terminarzem. Na pierwszy występ w najlepszej lidze świata Woryna będzie musiał poczekać jeszcze parę tygodni. W Poznaniu formację juniorską stanowić będą Robert Chmiel i Kamil Wieczorek. Rybniccy fani mogą być spokojni o formę Grigorija Łaguty. Rosjanin od początku sezonu prezentuje się bez zastrzeżeń i z pewnością będzie najważniejszym ogniwem ROW-u Rybnik. Dobre występy notuje też Andreas Jonsson. Liczymy, że Szwed przypomni sobie najlepsze sezony w swojej karierze i będzie obok "Griszy" filarem Rekinów. Coraz bardziej rozkręca sie Rune Holta. Norweg podczas pierwszych treningów nie prezentował się zbyt dobrze, ale z kolejnymi próbami widać było poprawę w szybkości jego motocyklów. Skład rybniczan uzupełniają jeszcze Max Fricke i Damian Baliński.

Trudno przewidzieć jak poszczególni zawodnicy będą radzić sobie na poznańskim torze. Obiekt na Golęcinie przeszedł gruntowną modernizację, a żużlowy owal doczekał się sporo nowej nawierzchni. Tamtejsi toromistrzowie długo nie mogli dojść do ładu z nawierzchnią i gospodarze na tor wyjechali niemal najpóźniej ze wszystkich drużyn. Pierwszy prawdziwy sprawdzian czeka ich właśnie w niedzielę. Serdecznie zapraszamy na pojedynek Betard Sparty Wrocław z ROW-em Rybnik - niedziela, godz. 17!

 

Awizowane składy:

ROW Rybnik
1. Andreas Jonsson
2. Max Fricke
3. Rune Holta
4. Damian Baliński
5. Grigorij Łaguta
6. Kacper Woryna

Betard Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Vaclav Milik
11. Szymon Woźniak
12. Tomasz Jędrzejak
13. Maciej Janowski
14.
15. Maksym Drabik

 

Początek: godz. 17:00

Sędzia: Wojciech Grodzki
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

Przewidywana pogoda na niedzielę (za yr.no):
Temperatura: 12 °C
Wiatr: 15 km/h
Deszcz: 1.0 mm
Ciśnienie: 1017 hPa


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA