K. S. ROW Rybnik
Fot. Paweł Mruk

Jutro odrabiamy zaległy mecz z Unią Tarnów (ZAPOWIEDŹ)

22 czerwca 2016 43

Jak pamiętamy mecz z Unią Tarnów nie został rozegrany w pierwotnym terminie. Feralny wypadek w 2. biegu sprawił, że zawody odwołano. W czwartek Jaskółki z Tarnowa ponownie pojawią się na G72, aby rozegrać niezwykle ważny mecz. Obie drużyny walczą o utrzymanie w tegorocznej PGE Ekstralidze. Tarnowianie są w trudnej sytuacji, więc zdobycie punktów na wyjeździe znacznie poprawiłoby ich notowania. Z kolei ROW przeżywa kryzys. Ostatnie spotkania nie potoczyły się po myśli rybniczan, więc wygranie pojedynku z Unią jest wręcz obowiązkowe.

Wiele będzie zależeć od podstawy Rune Holty i Andreasa Jonssona. Obaj w ostatnim czasie mają widoczny spadek formy. Jonsson wciąż nie błyszczy, tak jak na początku sezonu, a w przypadku Holty wygląda to jeszcze gorzej. Trener Piotr Żyto w przeddzień meczu zorganizował trening, na którym ta dwójka miała dopasować swoje sprzęty. Kółka kręcił także Damian Baliński, który ostatni mecz na własnym obiekcie mógł zaliczyć do udanych, ale o występie w Poznaniu z pewnością chciał jak najszybciej zapomnieć. 

W Rybniku najpewniej wygląda Grigorij Łaguta. Na drugiego lidera wyrasta natomiast Max Fricke. W minioną niedzielę Australijczyk udowodnił, że poprzedni występ w starciu z Toruniem był tylko wypadkiem przy pracy. Obecnie Kangur spisuje się bardzo dobrze i daje sporo punktów swojej drużynie. Cieszy także postawa Kacpra Woryny. Rybnicki młodzieżowiec w ostatnim czasie również prezentuje się z dobrej strony. Trener Żyto ma więc asa w rękawie i ma kim zastępować słabiej jadących seniorów.

Drużynie z Tarnowa nie udało się odjechać meczu w ostatniej kolejce, bowiem ulewa w Lesznie storpedowała mecz na Smoczyku. Miło nie będą wspominać ostatniego spotkania, w którym ulegli na własnym torze silnej Stali Gorzów. Jaskółki dysponują jednak solidnymi zawodnikami, takimi jak Janusz Kołodziej czy Kenneth Bjerre. Trener Paweł Baran ma jeszcze w zanadrzu Leona Madsena. W tej trójce można upatrywać przewagi tarnowian nad gospodarzami. Problemem w klubie z Tarnowa jest druga linia. Piotr Świderski i Mikkel Michelsen nie zdobywają oszałamiającej liczby punktów, choć trzeba przyznać, że nie przywożą też zerowych dorobków. 

Zwycięzca tego starcia odbije się nieco od dna ligowej tabeli. Dokładny wynik będzie również istotny w kontekście punktu bonusowego. Może się okazać, że ten zaważy o wyższej pozycji w tabeli którejś z tych drużyn. Pewnym jest to, że jutrzejszego widowiska nie pokrzyżuje pogoda. W ostatnich dniach aura w Rybniku znacznie się poprawiła i czwartkowy mecz zostanie rozegrany w doskonałych warunkach.

 

Unia Tarnów
1. Leon Madsen
2. Piotr Świderski
3. Kenneth Bjerre
4. Mikkel Michelsen
5. Janusz Kołodziej
6. Patryk Rolnicki

ROW Rybnik
9. Andreas Jonsson
10. Rune Holta
11. Max Fricke
12. Damian Baliński
13. Grigorij Laguta
14. Kacper Woryna

Początek spotkania: 19:00
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Grzegorz Janiczak


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 2.
  Fogo Unia Leszno
  3
  6
  40
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  3
  4
  -5
 • 4.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  3
  2
  4
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  3
  2
  -12
 • 6.
  Motor Lublin
  3
  2
  -20
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  3
  2
  -41
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA