K. S. ROW Rybnik

SEC: Wracamy z przytupem na mapę światowego żużla! Bilety już w sprzedaży! (WIDEO)

29 czerwca 2016 0

Dziś o poranku w punkcie informacji miejskiej Halo Rybnik królował żużel. O godzinie 9 rozpoczęła się konferencja prasowa, w której wzięli udział przedstawiciele firmy One Sport Marketing Karol Lejman i Jan Konikiewicz, reprezentant Polski Janusz Kołodziej, prezydent Rybnika Piotr Kuczera, dyrektor rybnickiego MOSiR Rafał Tymusz i Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik SA. Temat był jeden - finałowa rozgrywka Indywidualnych Mistrzostw Europy (Speedway Euro Championships), która odbędzie się na torze przy G72 17 września.

- Rybnik wraca z dużym przytupem na sportową mapę żużla. Z jednej strony sukcesy klubu, a z drugiej kibice są bardzo zainteresowani największymi imprezami. SEC to okazja dla Rybnika, aby zaistnieć w telewizji na całym świecie. Będą wielkie emocje, wielkie ściganie, wielkie nazwiska. Liczymy na to, że Polacy będą bardzo wysoko i powalczą o medale. Wierzymy też, że transmmisja na żywo w stacji Eurosport będzie wspaniałą promocją naszego miasta - mówił Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

- Cieszymy się bardzo, że jesteśmy w Rybniku. To dziś jeden z najprężniejszych ośrodków żużlowych w kraju. Dzisiaj uruchomiliśmy już internetową sprzedaż biletów. Wejściówki będzie można nabyć za pośrednictwem serwisu www.eventim.pl w sklepach sieci Media Markt oraz Saturn w całej Polsce. Bilet normalny kosztuje 45 zł, ulgowy 30 zł. Wraz z Prezydentem Miasta i prezesem klubu ROW Rybnik szybko doszliśmy do porozumienia. Jesteśmy przekonani, że we wrześniu spotkamy się przy pełnych trybunach - przekonywał Karol Lejman z One Sport arketing.

Janusz Kołodziej będzie jednym z Polaków walczących o wygraną w cyklu. Pytany o tegoroczne plany na SEC, odpowiedział:  - Jestem zaszczycony, że mogę być częścią cyklu Speedway Euro Championship. Postaram się powalczyć o medal, ale jak będzie, to dopiero czas pokaże. W tej chwili ciężko powiedzieć, czy będzie mi ta nawierzchnia pasowała, czy nie, ponieważ finał dopiero we wrześniu. Dam jednak z siebie wszystko!

- To bardzo ważne, że w Rybniku będą odbywały się najważniejsze imprezy. Już w tej chwili możemy powiedzieć, że nasz lokalny zawodnik, Kacper Woryna zostanie przedstawiony jako kandydat do dzikiej karty na finał SEC. Mam nadzieję, że napsuje krwi nie jednemu zawodnikowi ze ścisłej czołówki - mówił Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik.

Dodajmy, że decyzja o tym czy Kacper dziką kartę otrzyma, zapadnie pod koniec sierpnia. Drugim reprezentantem miejscowego klubu w stawce SEC, będzie Rosjanin Grigorij Laguta.

- Już dziś zapraszamy kibiców na stadion! Obiecuję, że wspólnie z klubem zorganizujemy tu wielkie sportowe święto, show którego nigdy nie zapomnicie - mówił Jan Konikiewicz.

Bilety

45 zł - amfiteatr normalny
30 zł - amfiteatr ulgowy (dzieci i młodzież do 18 roku życia, studenci i renciści)
100 zł - trybuna kryta
250 zł - Meet&Greet (wejście do parku maszyn przed i po zawodach, miejsce parkingowe, program zawodów, upominki od organizatorów)

Uwaga! Dzieci do lat 10 wchodzą na zawody za darmo.

Bilety są już w sprzedaży na www.eventim.pl oraz w sklepach Media Markt i Saturn. Sprzedaż w biurze klubu ROW Rybnik na stadionie przy G72 ruszy w przyszłym tygodniu, ale dokładną datę podammy w najbliższych dniach.

Uczestnicy SEC 2016

Emil Sajfutdinow (Rosja), Nicki Pedersen (Dania), Antonio Lindbaeck (Szwecja), Martin Vaculik (Słowacja), Janusz Kołodziej (Polska), Krzysztof Kasprzak (Polska), Leon Madsen (Dania), Joonas Kylmmaekorpi (Szwecja), Przemmysław Pawlicki (Polska), Hans Andersen (Dania), Peter Ljung (Szwecja), Anders Thomsen (Dania), Grigorij Laguta (Rosja), Andzejs Lebedevs (Łotwa), Vaclav Milik (Czechy).
Dodatkowo będzie każdorazowo przyznawana dzika karta dla lokalnego zawodnika.

Rezerwowi cyklu: Nicolas Covatti (Włochy), Martin Smolinski (Niemcy).

 

 

 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 2.
  Fogo Unia Leszno
  3
  6
  40
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  3
  4
  -5
 • 4.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  3
  2
  4
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  3
  2
  -12
 • 6.
  Motor Lublin
  3
  2
  -20
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  3
  2
  -41
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA