K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Rekiny postraszą lidera? Stal Gorzów - ROW Rybnik (zapowiedź)

2 lipca 2016 18

W niedzielę zostanie rozegrana wcześniej przełożona 7. kolejki PGE Ekstraligi. Rybnickie Rekiny udadzą się do Gorzowa, gdzie zmierzą się z liderem tabeli PGE Ekstraligi. ROW co prawda dzięki wygranej z Tarnowem awansował o jedną pozycję, ale znajduje się po zupełnie innej stronie klasyfikacji. Trudno oczekiwać w tym spotkaniu niespodzianki, choć zespół prowadzony przez Piotra Żyto pokazał już, że potrafi zaskoczyć nawet na obcym torze. Z kolei gorzowianie odnieśli ostatnio pierwszą porażkę, na wyjeździe w Grudziądzu. Na swoim torze powinni jednak spokojnie kontrolować przebieg spotkania.

O sile gorzowian boleśnie przekonali się ostatnio tarnowianie. Jaskółki z Jancarza wywiozły zaledwie 31 punktów. W tamtym spotkaniu wszyscy podopieczni Stanisława Chomskiego doskonale sobie radzili na swoim obiekcie i nie dali większych szans swoim rywalom. Niepokonany został Bartosz Zmarzlik, a Krzysztof Kasprzak czy Przemysław Pawlicki nie ustępowali mu kroku. Kibiców w Gorzowie ucieszył z pewnością fakt, że doskonałe zawody zaliczył Michael Jepsen Jensen, który tym samym zrehabilitował się za słaby występ w Grudziądzu. Trener Stali nie ma powodów do zmartwień, bowiem swoje zadanie spełniają też Matej Zagar i Niels Kristian Iversen.

Goście najbardziej liczą oczywiście na Grigorija Łagutę. Jednak sam Rosjanin to za mało na silną Stal. Powalczyć z gospodarzami powinni jeszcze Max Fricke i Andreas Jonsson. Nie zanosi się natomiast na przełamanie Rune Holty i Damiana Balińskiego. Polska formacja to największy problem trenera ROW-u. Nic więc dziwnego, że coraz częściej mówi się o sięgnięciu po Rafała Szombierskiego. Cieszy natomiast fakt, że Kacper Woryna notuje w ostatnim czasie dobre wyniki. Wyrwać parę punktów będzie próbował Robert Chmiel, który z meczu na mecz radzi sobie coraz śmielej.

Nie da się ukryć, że to gorzowska Stal jednym pewnym kandydatem do wygranej w tym pojedynku. Kibice zgromadzeni na stadionie im. Edwarda Jancarza mogą jednak być świadkami zaciętej walki pomiędzy tymi dwoma drużynami. 

 

Awizowane składy:

ROW Rybnik
1. Andreas Jonsson
2. Rune Holta
3. Max Fricke
4. Damian Baliński
5. Grigorij Łaguta
6. Robert Chmiel

Stal Gorzów
9. Niels Kristian Iversen
10. Michael Jepsen Jensen
11. Przemysław Pawlicki
12. Matej Zagar
13. Krzysztof Kasprzak
14.
15. Bartosz Zmarzlik

Początek: godz. 19:30
Sędzia: Tomasz Proszowski
Komisarz toru: Robert Sawina


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 2.
  Fogo Unia Leszno
  3
  6
  40
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  3
  4
  -5
 • 4.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  3
  2
  4
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  3
  2
  -12
 • 6.
  Motor Lublin
  3
  2
  -20
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  3
  2
  -41
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA