K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Trudne zadanie przed Rekinami. Starcie z Falubazem bez Łaguty (ZAPOWIEDŹ)

16 lipca 2016 19

Po ostatnim wysokim zwycięstwie na swoim torze z Betardem Spartą Wrocław w Rybniku apetyty na kolejne zwycięstwa urosły. W niedzielę na Górny Śląsk przyjedzie zespół Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra, a stawką zawodów będą 3 punkty. Pierwszy pojedynek tych drużyn zakończył się skromnych zwycięstwem Falubazu 46:43. Nic więc dziwnego, że w Rybniku otwarcie mówi się o punkcie bonusowym, ale przed Zielono-Czarnymi trudne zadanie, ponieważ będą musieli sobie radzić bez lidera, Grigorija Łaguty. Rosjanin doznał kontuzji ręki podczas spotkania w lidze rosyjskiej i czeka go przerwa od ścigania się na motocyklu. 

Do składu rybniczan wraca jednak Andreas Jonsson. Szwed nie wystąpił w ostatnim meczu ze Spartą, z uwagi na dolegliwości po upadku w Gorzowie. AJ wspomoże już swoją drużynę, a formę jaką w ostatnim czasie prezentuje żużlowiec może napawać optymizmem. Bohaterem ostatniego meczu został Rafał Szombierski. Świetnym występem Szumina zapewnił sobie miejsce w składzie na kolejne spotkania, a trener Żyto postanowił ponownie tego zawodnika wystawić z numerem dziewiątym, jako prowadzącego parę. Odpowiednią dyspozycję odnalazł również Rune Holta, który wspólnie z Maxem Fricke będą ważnym punktem w rybnickim zespole.

W miniony piątek na torze przy ul. Gliwickiej rozegrano finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Na drugim miejscu podium znaleźli się rybniczanie, a z bardzo dobrej strony pokazał się Kacper Woryna, który tylko w jednym biegu musiał uznać wyższość rywala. Najbliżsi rywale z Zielonej Góry, zajęli odległe 6. miejsce, ale trzeba zaznaczyć, że do Rybnika nie przyjechali w najmocniejszym zestawieniu. W finale nie wystąpili Krystian Pieszczek i Sebastian Niedźwiedź, którzy jechali w tym czasie w meczu w Tarnowie. Trenera Marka Cieślaka cieszy z pewnością aktualna dyspozycja tego pierwszego. Pieszczek na obiekcie w Tarnowie radził sobie doskonale zdobywając 10 punktów i 3 bonusy.

Zielonogórzanie wciąż muszą sobie radzić bez Jarosława Hampela. Tutaj jest największa bolączka tej drużyny. Swoje szanse dostaje Justin Sedgmen, ale ekstraligowe progi są dla tego zawodnika zbyt wysokie. Imponują natomiast liderzy Falubazu. Jason Doyle, Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek w Tarnowie zdobyli łącznie 34 punkty. Taka mieszanka może okazać się wystarczająca do zgarnięcia pełnej puli w meczu z ROW-em. Do tego trzeba jeszcze dodać dobrze znanego w Rybniku, Andrieja Karpova. Transfer Ukrainca do Zielonej Góry okazał się strzałem w dziesiątkę i podopieczny Marka Cieślaka niejednokrotnie był ważnym elementem swojego zespołu. 

Falubaz z pewnością podejdzie do tego spotkania z pełną mobilizacją. Nie da się jednak ukryć, że goście są już jedną nogą w fazie play-off, a ewentualna przegrana nie będzie dla nich tragedią. Inna sytuacja panuje w obozie jutrzejszych gospodarzy. Rybnik wciąż walczy o utrzymanie, a przegrana z zespołem z Zielonej Góry ponownie skomplikowałaby sytuację ROW-u. Z kolei zwyciestwo za 3 przesunie 12-krotnego Mistrza Polski w górną część tabeli i otworzy możliwość powalczenia o coś więcej, niż tylko utrzymanie.

Składy awizowane:

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra
1. 
Patryk Dudek
2. Justin Sedgmen
3. Jason Doyle
4. Andriej Karpow
5. Piotr Protasiewicz
6. Krystian Pieszczek

ROW Rybnik 
9. Rafał Szombierski
10. Andreas Jonsson
11. Max Fricke
12. Rune Holta
13. Grigorij Łaguta
14. Kacper Woryna

Początek: godz. 17:00
Sędzia: Remigiusz Substyk
Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  8
  16
  90
 • 2.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  9
  14
  43
 • 3.
  Motor Lublin
  9
  11
  32
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  8
  11
  52
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  8
  10
  30
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  9
  8
  -28
 • 7.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  8
  4
  -48
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  9
  2
  -171
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA