K. S. ROW Rybnik

Ważne informacje przed finałem SEC w Rybniku!

11 września 2016 2

Indywidualnego Mistrza Europy poznamy w Rybniku

Rywalizacja o zwycięstwo w Speedway Euro Championship jeszcze nigdy w historii nie była tak zacięta. Szansę stanięcia nie tylko na podium całego cyklu, ale także sięgnięcia po złoto, zachowuje wielu wyśmienitych żużlowców.

Rywalizacja o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy 2016 rozpoczęła się 17 lipca w niemieckim Güstrow. Kolejne dwie rundy odbyły się natomiast 6 sierpnia w łotewskim Daugavpils i 20 sierpnia w rosyjskim Togliatti.

Dowodem na to, jak nieprzewidywalną i ciekawą jest rywalizacja w SEC 2016, może być choćby fakt, iż po każdej z rund liderem klasyfikacji przejściowej był inny żużlowiec. Pierwszym z nich został Słowak Martin Vaculik, zaś drugim - broniący tytułu mistrza Europy - Rosjanin Emil Sajfutdinow. W finałowej rundzie w Rybniku w złotym plastronie lidera cyklu pojedzie natomiast Szwed Antonio Lindbaeck.

Różnice punktowe pomiędzy poszczególnymi zawodnikami są na tyle małe, iż na stadionie przy ulicy Gliwickiej 72 będziemy świadkami nie tylko fantastycznej walki o medale, ale również o utrzymanie w całym cyklu. Miano stałych uczestników zmagań w Speedway Euro Championship 2017 zapewni sobie pięciu najlepszych żużlowców klasyfikacji końcowej.

Początek finałowych zawodów Speedway Euro Championship w Rybniku, zaplanowanych na 17 września, przewidziano na godzinę 19. Przypomnijmy, iż organizatorem zreformowanych przed czterema laty rozgrywek o Indywidualne Mistrzostwo Europy na żużlu jest toruńska firma One Sport.

 

Ceny biletów na finał Speedway Euro Championship w Rybniku

Sprzedaż wejściówek już wystartowała. Bilety na wielki finał rywalizacji najlepszych żużlowców Europy zakupić można za pośrednictwem portalu internetowego www.eventim.pl, w siedzibie klubu KS ROW Rybnik S. A., a także w salonach Empik, Saturn oraz Media Markt w całym kraju.

Trybuna kryta (bilet normalny): 100 zł
Trybuny, amfiteatr (normalny): 45 zł
Trybuny, amfiteatr (ulgowy): 30 zł
Meet & Greet: 250 zł
Program zawodów: 10 zł

Uwaga: Bilety ulgowe przysługują młodzieży szkolnej do 18. roku życia, a także studentom posiadającym ważną legitymację oraz rencistom. Dzieci do 10 lat na stadion mogą wejść bezpłatnie, aczkolwiek nie mają gwarancji miejsca siedzącego.Warto dodać, iż 15 września, o godzinie 18, w Punkcie Informacji Miejskiej „Halo! Rybnik” mieszczącym się przy ulicy Jana III Sobieskiego 20, bilety wstępu na finał SEC sprzedawać będzie jeden z kandydatów w walce o złoty medal - Grigorij Łaguta.

Z kolei 16 września, o godzinie 18, w Galerii Focus Park w Rybniku, zlokalizowanej przy ulicy Bolesława Chrobrego 1, odbędzie się spotkanie z żużlowcami, podczas którego będzie można zamienić kilka zdań z Kacprem Woryną, Grigorijem Łagutą, Przemysławem Pawlickim oraz Vaclavem Milikiem i otrzymać od nich podpisy.


Akredytacje

Aby akredytować się na zawody Speedway Euro Championship w Rybniku, należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej: www.speedwayeuro.com. Stałe akredytacje klubowe wydane na sezon 2016 obowiązują - trzeba je wymienić w biurze prasowym, które będzie funkcjonować w pomieszczeniach pod trybuną krytą stadionu przy G72, na akredytacje SEC.


Klasyfikacja Speedway Euro Championship 2016

Klasyfikacja przejściowa Speedway Euro Championship po trzech rundach zmagań w Güstrow, Daugavpils i Togliatti prezentuje się następująco.


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA