K. S. ROW Rybnik

Mamy żużlowe rondo! Jest piękne! (GALERIA)

13 września 2016 18

Od dziś rondo Gliwickie (skrzyżowanie ulic Gliwickiej, Wyzwolenia i Kotucza) zdobią dwaj żużlowcy. Instalacja ma symbolizować związki Rybnika z tradycją żużlową. I choć np. w Opolu też jest rondo z żużlowym akcentem, to chyba żadne inne miasto w Polsce nie może pochwalić się tak okazałą instalacją poświęconą dyscyplinie sportu!

- Autorowi konstrukcji udało się uchwycić dynamikę wpisaną w czarny sport. Maszyny zdają się być w ruchu, a prowadzący je żużlowcy prezentują iście sportową postawę, wypatrując na horyzoncie zwycięstwa – mówi Agnieszka Skupień z Urzędu Miasta w Rybniku.

Żużlowcy na rondo Gliwickie "przyjechali" późnym wieczorem w poniedziałek, 12 września. Autorem rzeźby jest Jerzy Tomal z pracowni "Stalowe Anioły" z Piekar Śląskich. Koszt instalacji to 55 tysięcy złotych. Metalowi żużlowcy idealnie wpisują się w wielkie wydarzenie sportowe, które odbędzie się na rybnickim stadionie miejskim w sobotę, 17 września. Mowa o finale Indywidualnych Żużlowych Mistrzostw Europy 2016 czyli Speedway European Championship.  

- Lobbowaliśmy za tym pomysłem i cieszymy się bardzo, że dzięki życzliwości rybnickiego samorządu udało się go zrealizować. Lokalizacja jest idealna, sama instalacja też robi duże wrażenie. Dziś nikt nie powinien mieć już wątpliwości, że Rybnik żużlem stoi! - mówi Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik SA. 

Warto dodać, że rybnickie ronda zdobi nie tylko pięknie utrzymana roślinność, ale także kolorowe kule, kortenowe drzewo, efektowne katkusy czy peleton kolarski na rondzie Wawok. 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49