K. S. ROW Rybnik
Fot. Michał Gołda

Żużlowa jesień przy G72 trwa. W piątek finał MDMP, w niedzielę mecz charytatywny. Tańsze bilety na niedzielę!

19 września 2016 48

Tegoroczny sezon żużlowy w Rybniku był pełen emocji, ale przed nami wciąż kolejne - w najbliższy piątek (23 września) na stadionie przy G72 zostanie rozegrany finał Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Wystąpią w nim drużyny z Rybnika, Częstochowy, Tarnowa i Leszna. Początek finału o godz. 18, a bilet na te zawody kosztuje 10 zł (cały stadion). Dzieci do lat 12 i posiadaccze karnetów wchodzą na imprezę za darmo.

Natomiast już w niedzielę (25 września) mecz ROW Rybnik kontra Goście. Będzie to mecz charytatywny, z którego cały zysk zostanie przeznacczony na leczenie i rehabilitację trzech kontuzjowanych żużlowców Kamila Cieślara, Witalijja Biełousowa i Andrzeja Szymańskiego. To spotkanie także rozpocznie się o godz. 18, ale zmieniły się ceny biletów - za bilet na amfiteatr zapłacimy 10 zł, a za bilet na trybunę krytą 20 zł. Posiadacze karnetów i dzieci do lat 12 zawody zobaczą za darmo. Tych kibiców, którzy już kupili bilety na te zawody zapraszamy do klubu - oczywiście zwrócimy różnicę w cenie wejściówki.

- To ma być forma rekompensaty dla naszych kibiców za to, co stało się przed zawodami w sobotę. Wielu z nich w oczekiwaniu na Decyzję Jury Zawodów musiało czekać przed stadionem na otwarcie bram ponad godzinę. Raz jeszcze bardzo przepraszamy - mówi Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik SA.

W tym spotkanie rybniczanie wystąpią w niemal najsilniejszym zestawieniu - zobaczymy Rune Holtę, Maxa Fricke, Grigorija Łagutę, Kacpra Worynę, Damiana Balińskiego, Roberta Chmiela i gościnnie, Siergieja Łogaczowa. - Wszyscy zawodnicy startują za darmo. Chcą pomóc kontuzjowanym kolegom i pożegnać się z kibicami - mówi Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik SA.

Mecz będzie pełne atrakcji, nie tylko sportowych - zakończy go efektowny pokaz sztucznych ogni. Do wygrania dla kibiców będą także atrakcyjne nagrody, m.in. skuter. Tego dnia też odsłonimy oficjalnie na stadionowym murze drugą już tablicę poświęconą wspaniałym rybnickim żużlowcom - tym razem jest to Stanisław Tkocz.

- Zapraszamy wszystkich kibiców na stadion. W piątek nasi juniorzy mają realne szanse na złoty medal MDMP i bardzo liczą na Wasz doping. A w niedzielę będzie okazja pomóc tym, którzy stracili zdrowie na torze żużlowym. No i sezon zakończymy kosmicznym pokazem sztucznych ogni - zachęca Krzysztof Mrozek.

 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49