K. S. ROW Rybnik

Łaguta, Woryna i Fricke z kontaktami na sezon 2017! A to dopiero początek...

26 września 2016 17

Podczas niedzielnego meczu charytatywnego kontrakty z rybnickim klubem podpisała trójka zawodników, którzy w tym sezonie reprezentowali naszą drużynę. O ile parafowanie umów z Grigorijem Łagutą i Kacprem Woryną nie było zaskoczeniem ( sami zawodnicy dawali wczesniej do zrozumienia, że chcą w Rybniku zostać), to przedłużenie umowy z Maxem Fricke zaskoczyło rybnickich kibiców. Ale nie tylko kibiców, bo przecież od pewnego czasu mówiło się, że Autralijczyk odejdzie do zespołu Betardu Wrocław, który zaproponował mu bajeczny kontrakt. Ten jednak zdecydował się pozosstac w naszej drużynie...

A oto co mieli do powiedzenia wczoraj nasi zawodnicy i prezes ROW Rybnik SA Krzysztof Mrozek:

Grigorij Łaguta: - Zostaję, bo w Rybniku mi dobrze. W klubie jest świetna atmosfera, dobrze dogaduję się z działaczami - w tym roku nie było żadnych problemów, choć przyznam że prezes nie ma łatwego charakteru (smiech). Mam za sobą dobry sezon, a kolejny powinien być jeszcze lepszy tak dla mnie, jak i dla klubu - są w Rybniku młodzi zawodnicy, którzy w przyszłym roku powinni już stanowić o sile naszej ekipy. Przekonuje mnie filozofia budowy drużyny, którą ma prezes. Nic tu nie dzieje się na siłę, jedziemy po prostu swoje i możemy cieszyć się żużlem. Dlatego nie mam zamiaru szukać szczęścia gdzieś indziej. Czy miałem inne propozycje? Telefony były, ale jasno mówiłem, że zostaję w Rybniku i nie mamy o czym rozmawiać. 

Kacper Woryna: - Za mną bardzo trudny sezon, w którym nie wszystko potoczyło się tak jak sobie zaplanowałem. Jednak teraz to już nieważne, czas myśleć o przyszłości, która dla mnie wiąże się ze startami w Rybniku. To moje miasto i mój klub, chciałbym żebyśmy w przyszłym roku znów sprawili kibicom wiele radości. Wierzę, że to co najlepsze wciąż przed nami, bo w tym sezonie kilka razy zapłacilimy w tej Ekstralidze frycowe i uciekały nam niemal pewne ligowe punkty. Za rok będziemy już mądrzejsi i nie mam watpliwości, że stać nas będzie na jeszcze lepszą jazdę niż w tym sezonie.

Max Fricke: - Wiem, że różne rzeczy na temat mojej przynależności klubowej się mówiło. Mam za sobą udany rok i miałem kilka propozycji dotyczących sezonu 2017. Jednak od samego początku ROW miał u mmnie pierwszeństwo - tutaj dostałem szansę pokazania się w lidze polskiej, w tym klubie we mnie wierzą i wspierają w mojej karierze. Zawsze mogę liczyć na pomoc prezesa Mrozka i doping rybnickich kibiców. To są rzeczy ważne, których nie można tak po prostu przeliczyć na pieniądze.  Podpisałem kontrakt na dwa lata, bo takie rozwiązanie daje mi poczucie stabilizacji. Jestem naprawdę bardzo zadowolony i teraz na spokojnie, z czystą głową mogę myśleć o finale mistrzostw świata juniorów. Ciągle jestem w grze o złoto i chcę je zdobyć.

Krzysztof Mrozek: Trzy pierwsze kontrakty mamy podpisane i patrzę na to w ten sposób, że utrzymaliśmy kręgosłup zespołu. Najbardziej cieszy nas to, co zawodnicy mówią o klubie, o mieście. Jesteśmy dla nich wiarygodnym partnerem, z którym warto wiązać swoją przyszłość - to jest dla nas największa satysfakcja z pracy, jaką wkładamy w ten klub. Dziś naszą drużynę poprowadził prezydent Piotr Kuczera i to jemu bardzo chciałbym podziękować za wsparcie. Tegoroczne wyniki naszej drużyny to także jego zasługa, zasługa rybnickiego samorządu, z którym wspólnie budujemy dobrą markę rybnickiego sportu żużlowego w Polsce i na świecie.

 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA