K. S. ROW Rybnik
Fot. Szczakiela w zastępstwie Maxa odebrał prezydent Rybnika Piotr Kuczera / fot. PGE Ekstraliga

Max Fricke, objawienie sezonu 2016 PGE Ekstraligi, mówi jasno: - Rybnik to idealne miejsce dla mnie (WIDEO)

5 października 2016 35

Nasz zawodnik nie mógł osobiście odebrać wyróżnienia (zrobił to za niego prezydent Rybnika Piotr Kuczera), które trafiło do niego z woli polskich kibiców żużlowych, bo startował w poniedziałkowy wieczór w pierwszym meczu finałowym ligi brytyjskiej. Nie był to dla niego wieczór szczególnie udany, bo nie dość że Belle Vue wysoko przegrało na torze w Wolverhampton (54:36), to Max zdobył zaledwie jeden punkt.

Rewanż już dziś na torze w Manchesterze, a w międzyczasie my poprosiliśmy naszego zawodnika o krótkie podsumowanie tego sezonu w jego wykonaniu.

Oto co powiedział: 

O nagrodzie Objawienie PGE Ektraligi 2016:
- To bardzo miłe, że kibice docenili moją postawę na polskich torach w tym roku. Nagroda jest dla mnie, ale pracował na nią cały mój team z Markiem Courtneyem na czele, a także ludzie z rybnickiego klubu. To prezes Mrozek mi zaufał i w trudnych chwilach zawsze mogłem liczy na dobre słowo i wsparcie. Efektem była dobra postawa na torze.

O startach w ROW Rybnik:
- To idealne miejsce dla mnie. W Rybniku postawili na mnie kiedy jeszcze byłem niemal anonimowym zawodnikiem w waszym kraju. Z tą drużyną awansowałem do Ekstraligi i wierzę w to, że w najbliższych latach uda nam się powalczyć o medal w tych rozgrywkach. Są w Rybniku wspaniali kibice, profesjonaliści w klubie, na meczach spotykam prezydenta miasta Piotra Kuczerę, który bardzo emocjonuje się żużlem i wierzy w ten sport. To wszystko sprawia, że sukcesy w Ekstralidze muszą nadejść, trzeba tylko pracować tak samo mocno jak dotychczas.

O dwuletnim kontrakcie z ROW Rybnik:
- Dla niektórych to było zaskoczenie, ale ja zawsze staram się chodzic własnymi ścieżkami i samodzielnie podejmować decyzje. Telefony z innych klubów były, ale na mnie takie rzeczy nie działają. Na spokojnie podjąłem decyzję o swojej przyszłości i to taką, która daje mi stabilizację. Znam plany zarzadu klubu na najbliższe lata i odpowiada mi polityka prezesa Mrozka, który podchodzi do sprawy zdroworozsądkowo. Nie mam wątpliwości, że efektem będą sukcesy w Ekstralidze, w których chciałbym mieć swój udział.

O sezonie 2016:
- To był szalony rok z dużą ilością startów. Zrealizowałem swój cel w mistrzostwach świata juniorów, bo udało mi się zdobyć złoto. W Szwecji z Rospiggarną zdobyłem mistrzostwo ligi, w Anglii z Belle Vue jadę w finale o ten tytuł. No i w Polsce utrzymaliśmy się w PGE Ekstralidze, co jak na beniaminka jest doskonałym wynikiem. To wszystko sprawia, że jestem bardzo zadowolony z tego sezonu. Szkoda tylko kontuzji w Drużynowym Pucharze Świata bo wiem, że Australię było stać na medal. Trudno, powalczymy o niego za rok.

O wakacjach:
- Na razie o nich nie myślę, bo przecież jadę jeszcze w Anglii, będę też rezerwowym w GP Australii. Cieszę się jednak bardzo, że będę miał okazję spędzić więcej czasu z moją rodziną, bo w trakcie sezonu tego mi bardzo brakuje.

Słowo dla kibiców:
- Bardzo dziękuję za wasz doping w tym roku. Miło pojechać na mecz na drugi koniec Polski i zobaczyć Was na stadionie w zielono-czarnych barwach, czuć Wasze wsparcie. To niezwykłe i budujące. Do zobaczenia w nowym sezonie!

 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  8
  16
  90
 • 2.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  9
  14
  43
 • 3.
  Motor Lublin
  9
  11
  32
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  8
  11
  52
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  8
  10
  30
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  9
  8
  -28
 • 7.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  8
  4
  -48
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  9
  2
  -171
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA