K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Powodzenia Rune! Dziękujemy za sezon 2016

3 listopada 2016 110

Rune Holta w sezonie 2016 reprezentował barwy ROW Rybnik. Był jednym z zawodników, którzy przyłożyli swoją cegiełkę do szóstego miejsca jakie wywalczyła nasza drużyna w PGE Ekstralidze. Dziś już wiadomo, że w 2017 roku ten Norweg z polski paszportem będzie reprezentował częstochowskiego Włókniarza i wypada nam życzyć wszystkiego najlepszego w nowym klubie.

- Naszą ofertę na sezon 2017 znał od dawna, wybrał inny klub i dla nas nie ma problemu. Należy mu się szacunek za to co zrobił dla Rybnika w tym roku, ale szacunek nie oznacza finansowego szaleństwa z naszej strony – mówi Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik SA. - Druga część sezonu była dla Rune bardzo dobra pod względem sportowym i tu nie ma wątpliwości. Natomiast cały rok był dla niego niewątpliwie  dobry pod względem organizacyjnym – każdą złotówkę, którą zarobił na torze, otrzymał na czas. Mimo to, wybrał inny klub. Pozostaje nam się z tym pogodzić, ale to żadna tragedia. Byliśmy na taki scenariusz gotowi i, mówiąc szczerze, nawet przewidywaliśmy że tak się stanie.

Prezes ROW Rybnik zapewnia też, że rybnicki klub nie brał udziału w żadnej licytacji o Holtę. Mówi, że zawodnik już kilka miesięcy temu wraz z propozycją nowego kontraktu, otrzymał propozycję podwyżki. Była ona godna i uwzględniająca tegoroczne zasługi Rune dla rybnickiego zespołu.

- Ale w Rybniku zasada jest prosta – wydajemy tylko te pieniądze, które mamy. Poza tym wychodzimy z założenia, że drużyna musi być zbudowana na zdrowych zasadach, musi być w niej zachowana hierarchia - tak sportowa i mentalna, jak finansowa. Dlatego nie mogliśmy się zgodzić na pewne rozwiązania proponowane przez Holtę  – wyjaśnia Mrozek.

W czwartek 10 listopada o godz. 17 w salce MOSiR na stadionie przy G72 ma zostać zaprezentowany skład rybnickiej drużyny na sezon 2017. Spotkanie miało odbyć się dziś, ale zostało przełożone. Niektórzy kibice twierdzą, że powodem takiej decyzji były właśnie przenosiny Holty do Częstochowy...

- Zaprzeczam. Jeszcze raz powtórzę – na taki scenariusz byliśmy gotowi. W 2017 roku rybnicki zespół będzie równie waleczny jak w tym sezonie, ale i... nieco młodszy. Zapraszam już dziś na to spotkanie – mówi Mrozek.

 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA