K. S. ROW Rybnik
Fot. Hanna Kuśka

Zielono - Czarne Mikołaje szalały w naszym regionie i dzieliły się radością! (WIDEO, GALERIA)

7 grudnia 2016 3

To były naprawdę szalone Mikołajki! Mechanikowie Artur Tyman i Eugeniusz Skupień w roli diabłów i Mikołaje w osobach trenera Mirosława Korbela, prezesa Krzysztofa Mrozka i zawodników: Kacpra Woryny, Roberta Chmiela, Larsa Skupienia (ukrytego w stroju klubowego Rekina), Tobiasza Musielaka, Damiana Balińskiego i Rafała Szombierskiego z córką, mieli wczoraj dużo pracy - najpierw wesoła ekipa spod znaku ROW Rybnik odwiedziała pacjentów oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Rybniku, potem przeniosła się do Domu Dziecka i Domu dla Nieletnich Matek z Dziećmi. No a potem ruszyliśmy w region i odwiedziliśmy aż 12 rodzin, które zaprosiły nas do siebie! Byliśmy nie tylko w domach rybniczan - dotarliśmy też do Czuchowa, Świerklan i Jankowic. Wszędzie staraliśmy się dzielić radością ze zbliżających się świąt.

- Biorę udział w takiej akcji po raz drugi. Rok temu jednak, byliśmy tylko w szpitalu, w tym spotkań było jeszcze więcej - mówił Damian Baliński. - To jednak bardzo fajna sprawa - spotykamy się z kibicami, wszędzie jesteśmy bardzo serdecznie witani. A ten pyszny tort przygotowany dla nas w domu Emilki z Czuchowa, zapamiętam na długo!

Dla Emilki było to wyjątkowe spotkanie - dziewczynka dziś obchodzi urodziny i z tej okazji ekipa Zielono - Czarnych Mikołajów zaśpiewała jej chóralne Sto Lat. W rybnickim Domu Dziecka dzieciaki najbardziej cieszyły się ze spotkania z Kacprem Woryną. Początkowo go nie poznały, ale kiedy zdjął mikołajową brodę, zaczęło się prawdziwe szaleństwo. Były autografy i wspólne zdjęcia...

- Nie ma nic fajniejszego, niż dzielenie się radością. Te dzieciaki nie mają łatwego życia - choć się uśmiechają, widać że nie jedno już przeżyły, jest w nich jakiś smutek. Mam nadzieję że spotkanie z nami sprawiło, że poczuły się wyjątkowo - mówił Kacper Woryna.

Po raz pierwszy w naszej mikołajkowej akcji uczestniczył Tobiasz Musielak. W szpitalu i w Urzędzie Miasta rozdawał nasze słodkie klubowe krówki, w domach naszych kibiców chętnie pozował do zdjęć i przybijał piątki z najmłodszymi kibicami.

- Czas świąt jest dla wszystkich wyjątkowy. Różnica jest taka, że u nasz w Lesznie dzieci obdarowuje Gwiazdor, a na Śląsku Święty Mikołaj. Przyznam, że Gwiazdorem już byłem, Mikołajem po raz pierwszy. I stwierdzam, że nawet stroje mają te same - powiedział Tobiasz.

Na najszej trasie był też Urząd Miasta, gdzie spotkaliśmy się z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą i wiceprezydentem Piotrem Masłowskim. Ten pierwszy otrzymał od nas... węgiel, a właściwie wykonane w węglu logo ROW Rybnik. - Bardzo fajny pomysł z tą akcją. Chociaż macie brody, wszystkich Was poznaję i wierzę w to, że na torze będziecie tak samo dobrą drużyną jak dziś - stwierdził prezydent Kuczera.

Statystycznie nasze Zielono - Czarne Mikołajki wyglądały tak: 

21  prezentów wręczyliśmy w rybnickim szpitalu

27 prezentów wręczyliśmy w rybnickim Domu Dziecka i Domu Nieletnich Matek z Dziećmi

26 prezentów trafiło do naszych najmłodszych kibiców podczas wizyt domowych

4 kilogramy słodkich  krówek z logo ROW Rybnik rozdaliśmy mieszkańcom Rybnika podczas improwizowanych spotkań w centrum miasta (m.in. na Placu Wolności)

111 kilometrów przejechał wczoraj po naszym regionie nietypowy zaprzęg Zielono - Czarnych Mikołajów

Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie wszystkim, których wczoraj odwiedziliśmy. Dziękujemy też wspaniałym rybnickim kibicom, którzy niedawno wzięli udział w naszej "akcji warsztatowej". Ten uśmiech który witał nas wczoraj na każdym kroku naszej mikołajkowej trasy, to także Wasza zasługa!

 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA