K. S. ROW Rybnik
Fot. Hanna Kuśka

Zielono - Czarne Mikołaje szalały w naszym regionie i dzieliły się radością! (WIDEO, GALERIA)

7 grudnia 2016 3

To były naprawdę szalone Mikołajki! Mechanikowie Artur Tyman i Eugeniusz Skupień w roli diabłów i Mikołaje w osobach trenera Mirosława Korbela, prezesa Krzysztofa Mrozka i zawodników: Kacpra Woryny, Roberta Chmiela, Larsa Skupienia (ukrytego w stroju klubowego Rekina), Tobiasza Musielaka, Damiana Balińskiego i Rafała Szombierskiego z córką, mieli wczoraj dużo pracy - najpierw wesoła ekipa spod znaku ROW Rybnik odwiedziała pacjentów oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Rybniku, potem przeniosła się do Domu Dziecka i Domu dla Nieletnich Matek z Dziećmi. No a potem ruszyliśmy w region i odwiedziliśmy aż 12 rodzin, które zaprosiły nas do siebie! Byliśmy nie tylko w domach rybniczan - dotarliśmy też do Czuchowa, Świerklan i Jankowic. Wszędzie staraliśmy się dzielić radością ze zbliżających się świąt.

- Biorę udział w takiej akcji po raz drugi. Rok temu jednak, byliśmy tylko w szpitalu, w tym spotkań było jeszcze więcej - mówił Damian Baliński. - To jednak bardzo fajna sprawa - spotykamy się z kibicami, wszędzie jesteśmy bardzo serdecznie witani. A ten pyszny tort przygotowany dla nas w domu Emilki z Czuchowa, zapamiętam na długo!

Dla Emilki było to wyjątkowe spotkanie - dziewczynka dziś obchodzi urodziny i z tej okazji ekipa Zielono - Czarnych Mikołajów zaśpiewała jej chóralne Sto Lat. W rybnickim Domu Dziecka dzieciaki najbardziej cieszyły się ze spotkania z Kacprem Woryną. Początkowo go nie poznały, ale kiedy zdjął mikołajową brodę, zaczęło się prawdziwe szaleństwo. Były autografy i wspólne zdjęcia...

- Nie ma nic fajniejszego, niż dzielenie się radością. Te dzieciaki nie mają łatwego życia - choć się uśmiechają, widać że nie jedno już przeżyły, jest w nich jakiś smutek. Mam nadzieję że spotkanie z nami sprawiło, że poczuły się wyjątkowo - mówił Kacper Woryna.

Po raz pierwszy w naszej mikołajkowej akcji uczestniczył Tobiasz Musielak. W szpitalu i w Urzędzie Miasta rozdawał nasze słodkie klubowe krówki, w domach naszych kibiców chętnie pozował do zdjęć i przybijał piątki z najmłodszymi kibicami.

- Czas świąt jest dla wszystkich wyjątkowy. Różnica jest taka, że u nasz w Lesznie dzieci obdarowuje Gwiazdor, a na Śląsku Święty Mikołaj. Przyznam, że Gwiazdorem już byłem, Mikołajem po raz pierwszy. I stwierdzam, że nawet stroje mają te same - powiedział Tobiasz.

Na najszej trasie był też Urząd Miasta, gdzie spotkaliśmy się z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą i wiceprezydentem Piotrem Masłowskim. Ten pierwszy otrzymał od nas... węgiel, a właściwie wykonane w węglu logo ROW Rybnik. - Bardzo fajny pomysł z tą akcją. Chociaż macie brody, wszystkich Was poznaję i wierzę w to, że na torze będziecie tak samo dobrą drużyną jak dziś - stwierdził prezydent Kuczera.

Statystycznie nasze Zielono - Czarne Mikołajki wyglądały tak: 

21  prezentów wręczyliśmy w rybnickim szpitalu

27 prezentów wręczyliśmy w rybnickim Domu Dziecka i Domu Nieletnich Matek z Dziećmi

26 prezentów trafiło do naszych najmłodszych kibiców podczas wizyt domowych

4 kilogramy słodkich  krówek z logo ROW Rybnik rozdaliśmy mieszkańcom Rybnika podczas improwizowanych spotkań w centrum miasta (m.in. na Placu Wolności)

111 kilometrów przejechał wczoraj po naszym regionie nietypowy zaprzęg Zielono - Czarnych Mikołajów

Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie wszystkim, których wczoraj odwiedziliśmy. Dziękujemy też wspaniałym rybnickim kibicom, którzy niedawno wzięli udział w naszej "akcji warsztatowej". Ten uśmiech który witał nas wczoraj na każdym kroku naszej mikołajkowej trasy, to także Wasza zasługa!

 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49