K. S. ROW Rybnik
Fot. facebook / fredrik.lindgren

Fredrik Lindgren: Jestem zadowolony, że postawiłem na Rybnik

6 lutego 2017 0

Szwed Fredrik Lindgren jest jednym z zawodników, którzy w ostatnim okresie transferowym związali się z naszym klubem. Zawodnik zdążył już pod koniec 2016 roku odwiedzić Rybnik i spotkać się z kibicami. Podkreślał, że jego odejście z Daugavpils jest spowodowane chęcią jazdy w PGE Ekstralidze. Dlaczego jednak wybór Szweda padł na nasz klub?

- W tym środowisku wszyscy się znamy, rozmawiamy ze sobą. Rozmawiałem z zawodnikami, którzy startowali wcześniej w tym klubie i opinie są bardzo przyjazne. Nie wywiera się tam dużej presji na zawodników. ROW chce wygrywać, ale nie za wszelką cenę. Presja w tym klubie jest mniejsza niż gdzie indziej - mówi Lindgren i dodaje: - Już dziś wiem, że to był dobry krok. Jestem zadowolony z tego, że postawiłem właśnie na Rybnik.

Popularny "Fredka" przygotowuje się do sezonu ćwicząc na sali, ale dużo jeździ też na crossie, korzystając z gościnności hiszpańskich torów. To bardzo popularny kierunek wśród żużlowców, którzy często kończą przygotowania zimowe właśnie obozami crossowymi w Hiszpanii. Takie plany ma m.in. lider ROW Rybnik Grigorij Łaguta, który zamierza się tam udać na przełomie lutego i marca. Szwed ma to szczęście, że mieszkając na co dzień w Andorze, ma te doskonale przygotowane i zróżnicowane obiekty niemal na wyciągnięcie ręki.
 
- Jesteśmy w kontakcie z Fredrikiem, wiemy jak wyglądają jego przygotowania. To dużej klasy profesjonalista i nie mam wątpliwości, że pod względem kondycyjnym i sprzętowym będzie przygotowany do powrotu do Ekstraligi na sto procent - mówi Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik SA.
 
 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49