K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Robert Chmiel: Chcę objechać sezon bez kontuzji i zostać Juniorem Roku!

10 lutego 2017 14

W ubiegłym tygodniu ze zgrupowania naszej kadry narodowej wrócili Kacper Woryna i Robert Chmiel. Robert, dla którego obóz w Szklarskiej Porębie był pierwszym reprezentacyjnym wypadem, opowiedział nam o chrzcie w biało-czerwonym zespole, a także o sprzęcie i celach na nadchodzące rozgrywki.

W Szklarskiej Porębię na Roberta Chmiela, Daniela Kaczmarka, Rafała Karczmarza, Dominika Kuberę i Oskara Bobera czekała ciekawa atrakcja, jaką był reprezentacyjny chrzest. Z opowieści naszego zawodnika wynika, że łatwo nie było...

- Zaczęło się od strzyżenia, a raczej golenia głów na różne możliwe sposoby. Następnym etapem było rysowanie kevlarów mazakami na ciele, a na deser jedzenie cynamonu, który musieliśmy popić napojem gazowanym. To ostatnie było było szczególnie niemiłym przeżyciem (śmiech - dop.red.). Mieliśmy też wyścig na cztery okrążenia dokoła holu w hotelu - zdradza młodzieżowiec "Rekinów".

Nasz junior nie kryje również, że atmosfera w kadrze jest bardzo dobra. - Na zgrupowaniu panowała bardzo miła atmosfera. Odbywaliśmy dwa, trzy treningi dziennie. Dużo rozmawialiśmy, był też czas na rozgrywki w fifę w pokojach z kolegami z kadry. Tydzień czasu bardzo pozytywnie spędzony, a treningi które tam zaliczyliśmy, mocno urozmaiciły mój okres przygotowawczy do sezonu - mówi.

Teraz Robert myśli już o nadchodzącym sezonie. Będzie miał w nim do dyspozycji sprzęt, który przygotowuje mu Siergiej Mikułow, tuner Grigorija Łaguty. - Już wcześniej myślałem nad kontaktem z Griszą w sprawie silników, okazało się jednak że prezes Krzysztof Mrozek już zaingerował w tej sprawie i przy pomocy Rosjanina silnik udało się zamówić - opowiada Robert.

A jakie cele stawia sobie Robert w 2017 roku? - Przede wszystkim startować tyle ile się da. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony w lidze i na każdych innych zawodach. Chciałbym też objechać sezon bez kontuzji i zostać Juniorem Roku. Korzystając jeszcze z okazji chciałbym pozdrowić wszystkich moich sympatyków - mówi popularny "Rompert". 

 

 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49