K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Elitserien: udane występy Rekinów

17 maja 2017 1

Sporo emocji przyniosły mecze II kolejki szwedzkiej Elitserien. Wszystkie mecze był bardzo wyrównane i trzymały emocje do samego końca. Ponownie na szwedzkich torach wystąpili rybniccy zawodnicy. Lejonen Gislaved wygrała na wyjeździe z Dackarną Malilla. Fredrik Lindgren dla miejscowych zdobył 9+1.

Dackarna Malilla - 44
1. Patryk Dudek - 8 (0,0,3,3,2,3)
2. Kacper Gomólski - 6+1 (2,2,1,1*)
3. Fredrik Lindgren - 9+1 (2,1*,2,1,2,1)
4. Maciej Janowski - 3+1 (0,2,1*,-)
5. Peter Ljung - 6+2 (2,1,2*,1*)
6. Anders Thomsen - 7+1 (3,1*,0,3)
7. Joel Kling - 2+1 (1,1*,-,0)

Lejonen Gislaved - 46
1. Piotr Pawlicki - 12 (1,3,3,3,2)
2. Maksym Drabik - 5+1 (3,0,2*,0)
3. Chris Holder - 5 (1,3,1,0)
4. Krystian Pieszczek - 8+1 (3,3,2*,0)
5. Hans Andersen - 8 (0,3,2,3,0)
6. Magnus Karlsson - 1+1 (0,-,0,1*)
7. Mathias Thoernblom - 7 (2,3,0,0,2)

Bieg po biegu:
1. Drabik, Gomólski, Pawlicki, Dudek 2:4
2. Thomsen, Thoernblom, Kling, Karlsson 4:2 (6:6)
3. Pieszczek, Lindgren, Holder, Janowski 2:4 (8:10)
4. Thoernblom, Ljung, Thomsen, Andersen 3:3 (11:13)
5. Pieszczek, Gomólski, Kling, Thoernblom 3:3 (14:16)
6. Pawlicki, Janowski, Lindgren, Drabik 3:3 (17:19)
7. Holder, Pieszczek, Gomólski, Dudek 1:5 (18:24)
8. Andersen, Lindgren, Janowski, Thoernblom 3:3 (21:27)
9. Pawlicki, Drabik, Ljung, Thomsen 1:5 (22:32)
10. Dudek, Andersen, Lindgren, Karlsson 4:2 (26:34)
11. Thomsen, Thoernbloem, Karlsson, Kling 3:3 (29:37)
12. Dudek, Ljung, Holder, Drabik 5:1 (34:38)
13. Pawlicki, Lindgren, Gomólski, Pieszczek 3:3 (37:41)
14. Andersen, Dudek, Ljung, Holder 3:3 (40:44)
15. Dudek, Pawlicki, Lindgren, Andersen 4:2 (44:46)

 

Przeciwko sobie stanęli Damian Baliński i Grigorij Łaguta. Mecz Eskilstuny Smederna z Piraterną był równie emocjonujący, a losy ważyły się do ostatniego biegu. Zarówno Łaguta jak i Baliński swoje występy mogą zaliczyć do udanych.

Eskilstuna Smederna - 46
1. Michael Jepsen Jensen - 4+1 (1*,1,2,0)
2. Mikkel Michelsen - 7 (2,1,3,0,1)
3. Matej Zagar - 10 (3,2,1,3,1)
4. Pontus Aspgren - Z/Z
5. Grigorij Łaguta - 12 (2,2,2,3,3)
6. Linus Ekloef - 6+2 (1,0,1*,0,1*,3)
7. Andriej Karpow - 7 (3,1,3,-,-)

Piraterna Motala - 43
1. Greg Hancock - 6 (3,w,1,2)
2. Damian Baliński - 7 (0,3,3,1)
3. Emil Sajfutdinow - 9+1 (2,2*,3,2,0)
4. Peter Kildemand - 5 (0,2,3,0)
5. Niels Kristian Iversen - 11+1 (3,2,3,1*,2)
6. Daniel Henderson - 0 (0,0,-,u)
7. Daniel Davidsson - 5 (2,1,0,d,2)

Bieg po biegu:
1. Hancock, Michelsen, Jepsen Jensen, Baliński 3:3
2. Karpow, Davidsson, Ekloef, Henderson 4:2 (7:5)
3. Zagar, Sajfutdinow, Michelsen, Kildemand 4:2 (11:7)
4. Iversen, Łaguta, Davidsson, Ekloef 2:4 (13:11)
5. Michelsen, Kildemand, Karpow, Henderson 4:2 (17:13)
6. Baliński, Zagar, Ekloef, Hancock (w/2min) 3:3 (20:16)
7. Kildemand, Sajfutdinow, Jepsen Jensen, Michelsen 1:5 (21:21)
8. Karpow, Iversen, Zagar, Davidsson 4:2 (25:23)
9. Baliński, Łaguta, Hancock, Ekloef 2:4 (27:27)
10. Iversen, Jepsen Jensen, Ekloef, Davidsson (d) 3:3 (30:30)
11. Ekloef, Davidsson, Henderson (u) 3:2 (33:32)
12. Sajfutdinow, Łaguta, Baliński 2:4 (35:36)
13. Zagar, Hancock, Michelsen, Kildemand 4:2 (39:38)
14. Łaguta, Sajfutdinow, Iversen, Jepsen, Jensen 3:3 (42:41)
15. Łaguta, Iversen, Zagar, Sajfutdinow 4:2 (46:43)

 

Z kolei Indianerna Kumla pokonała na swoim torze drużynę z Maxem Fricke na pokładzie. Rosspigarna przegrała różnicą czterech punktów, a Australijczyk zakontraktowany w rybnickim klubie zapisał na swoim koncie 8 oczek z bonusem.

Indianerna Kumla - 47
1. Adrian Miedziński - 12+1 (2*,2,3,2,3)
2. Nicolai Klindt - 7+1 (3,3,0,1*)
3. Piotr Protasiewicz - 8+1 (3,2,1*,2,0)
4. Victor Palovaara - 4+1 (2*,0,2,0)
5. Kenneth Bjerre - 7 (2,3,1,1)
6. Ludvig Lindgren - 4+1 (2,0,1,1*)
7. Bjarne Pedersen - 5+1 (0,2*,1,2)

Rospiggarna Hallstavik - 43
1. Max Fricke - 8+1 (1,3,0,3,1*)
2. Timo Lahti - 3 (0,1,2,-)
3. Andreas Jonsson - 3+1 (0,1,2*,0)
4. Jacob Thorssell - 5 (1,1,3,0)
5. Jason Doyle - 14 (3,3,0,3,3,2)
6. Robert Miśkowiak - 4 (1,0,-,3)
7. Nicklas Porsing - 6 (3,1,0,2,0)

Bieg po biegu:
1. Klindt, Miedziński, Fricke, Lahti 5:1
2. Porsing, Lindgren, Miśkowiak, Pedersen 2:4 (7:5)
3. Protasiewicz, Palovaara, Thorssell, Jonsson 5:1 (12:6)
4. Doyle, Bjerre, Porsing, Lindgren 2:4 (14:10)
5. Klindt, Pedersen, Thorssell, Miśkowiak 5:1 (19:11)
6. Fricke, Protasiewicz, Lahti, Palovaara 2:4 (21:15)
7. Thorssell, Miedziński, Jonsson, Klindt 2:4 (23:19)
8. Doyle, Palovaara, Protasiewicz, Porsing 3:3 (26:22)
9. Bjerre, Lahti, Lindgren, Fricke 4:2 (30:24)
10. Miedziński, Porsing, Pedersen, Doyle 4:2 (34:26)
11. Miśkowiak, Pedersen, Lindgren, Porsing 3:3 (37:29)
12. Doyle, Jonsson, Bjerre, Palovaara 1:5 (38:34)
13. Fricke, Protasiewicz, Klindt, Thorssell 3:3 (41:37)
14. Doyle, Miedziński, Bjerre, Jonsson 3:3 (44:40)
15. Miedziński, Doyle, Fricke, Protasiewicz 3:3 (47:43)

Wyniki za SportoweFakty.wp.pl

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
  • M
    P
    +/-
  • 1.
    PGG ROW Rybnik
    12
    22
    110
  • 2.
    Arged Malesa TŻ Ostrovia
    12
    18
    -8
  • 3.
    Car Gwarant Start Gniezno
    12
    17
    6
  • 4.
    Unia Tarnów
    12
    17
    16
  • 5.
    Zdunek Wybrzeże Gdańsk
    12
    13
    -32
  • 6.
    Lokomotiv Daugavpils
    12
    11
    -43
  • 7.
    Orzeł Łódź
    12
    7
    -49