K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Fredrik Lindgren pojedzie w niedzielę z Włókniarzem!

8 czerwca 2017 6

Po przerwie spowodowanej kontuzją wraca do składu ROW Rybnik Fredrik Lindgren! Szwed ostatnie dwa tygodnie spedził na intensywnej rehabilitacji kontuzjowanego kolana i po konsultacji z lekarzami postanowił, że wystartuje zawówno w sobotnim Grand Prix w Pradze, jak i w niedzielnym meczu naszej drużyny z Włókniarzem Częstochowa.

- To były trudne dwa tygodnie, bardzo ciężko pracowałem nad tym, żeby przywrócić kolano do pełnej sprawności. Nie jest jeszcze idealnie, ale na tyle dobrze że po testach medycznych dostałem od lekarzy zielone światło do powrotu na tor - mówi Lindgren.

To doskonała wiadomość dla rybnickiego klubu, bo po wtorkowej kontuzji Damiana Balińskiego w Szwecji, sytuacja kadrowa ROW-u Rybnik była nie do pozazdroszczenia. Gdyby Lindgren w najbliższej kolejce nie był zdolny do jazdy, trener Mirosław Korbel musiałby do składu wstawić trzeciego juniora. Prezes ROW Rybnik Krzysztof Mrozek mówi, że klub był gotowy na taką ewentualność.

- Kontuzje w żużlu się zdarzają, choć akurat nas los w tym sezonie nie oszczędza wyjątkowo. Jednak gdybyśmy musieli podejmować Włókniarza bez Fredki, cel by się nie zmienił - wygrana i to taka za trzy punkty - przekonuje Mrozek.

Sam Lindgren zapewnia, że da z siebie wszystko. - Po pechowym zdarzeniu w Anglii wystartowałem jeszcze w GP w Daugavpils. Walczyłem z przeciwnikami i z bólem. Wszyscy widzieli, że moja jazda na trudnym torze nie wyglądała jak należy. Dlatego ta przerwa była konieczna, aby poprawić stan kolana. Mogę tylko podziękować wszystkim, którzy mi pomagali podczas rehabilitacji. Postęp jest ogromny i jestem gotowy do powrotu zarówno do Grand Prix, jak i ligi polskiej - przekonuje popularny Fredka.

Przypomnijmy, że niedzielny mecz z Włókniarzem Vitroszlif CrossFit Częstochowa rozpoczyna się o godz. 19. Przedsprzedaż biletów na to spotkanie rozpoczyna się dziś - szczegóły TUTAJ.

 

 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49