K. S. ROW Rybnik

Poważna kontuzja Maxa Fricke! Nie wiadomo, czy w tym sezonie wróci na tor

2 sierpnia 2017 26

Czarnej serii naszej drużyny ciąg dalszy - we wczorajszym meczu szwedzkiej Elitserien kontuzji kręgów szyjnych doznał Max Fricke. Do wypadku doszło w siódmym wyścigu meczu Vetlandy z Hallstavik - na tor upadli Fricke i Martin Vaculik. Obaj zawodnicy zjechali do parku maszyn w karetce. Słowak doznał kontuzji dłoni, a stan Maxa był dużo poważniejszy. Jeszcze w trakcie trwania meczu został on przewieziony do szpitala. Tam przeszedł serię badań, które wykazały uszkodzenie kręgów szyjnych.

- Cały czas byłem w kontakcie z Markiem Courtneyem, który po północy przekazał mi informację, że uraz jest na tyle poważny, że może oznaczać dla Maxa zakończenie sezonu - mówi Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik i dodaje: - Dziś, po kolejnych badaniach, te informacje się potwierdziły - Max ma pęknięty 5 i 6 kręg szyjny, co oznacza dla niego minimum pięć - sześć tygodni przerwy w startach.

To oznacza, że nasza drużyna straciła już czwartego zawodnika w ostatnich tygodniach - wciąż zawieszony jest Grirorij Łaguta, w finale MIMP wypadkowi uległ junior Lars Skupień, w niedzielę poważnej kontuzji stopy doznał Rafał Szombierski, a wczoraj do tego grona dołączył Fricke...

- Ten rok jest dla nas wyjątkowo pechowy, ale mam nadzieję że ta czarna seria wreszcie się skończy. Jesteśmy w dramatycznej sytuacji kadrowej i musimy jakoś tę drużynę posklejać na najbliższe mecze, które są dla nas niezwykle ważne. I zaznaczam - jeśli ktoś myśli że się załamiemy i poddamy, jest w błędzie - przekonuje Krzysztof Mrozek.

 

 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49