K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Chmiel i Kłosok wystąpili w Pardubicach

1 października 2017 0

Trwa żużlowy weekend w Pardubicach. W sobotę rozegrano zawody juniorskie, czyli Zlatą Stuhę oraz Jawa Cup 250cc.W obu kategoriach wystąpili rybniczanie. Zlata Stuha odbyła się z udziałem Roberta Chmiela. "Rompert" dobrze radził sobie w ćwierćfinałach i bez problemów przeprawił się do półfinałowych. Tam już zabrakło szczęścia, Robert wygrał jeden ze swoich biegów, ale to nie wystarczyło na awans do kolejnej rundy.

Ćwierćfinały:

Grupa 1:
1. Zdenek Holub (Czechy) - 10 (5,5,ns)
2. Patrick Hansen (Dania) - 9 (4,4,5)
3. Richard Geyer (Niemcy) - (3,2,4)
---
4. Lukas Bumann (Niemcy) - 5 (2,3,2)
5. Jarosław Krzywosz (Polska) - 4 (1,1,3)
6. Jan Mihalik (Słowacja) - 1 (0,0,1)

Grupa 2:
1. Alexander Woentin (Szwecja) - 10 (u,5,5)
2. Patrik Mikel (Czechy) - (5,3,d)
3. Robert Chmiel (Polska) - 8 (4,4,4)
---
4. Niklas Sayrio (Finlandia) - 5 (2,2,3)
5. Mike Jacopetti (Niemcy) - 5 (3,w,2)
6. Jakub Valkovic (Słowacja) - 2 (1,1,1) 

Grupa 3:
1. Eduard Krcmar (Czechy) - 10 (5,5,5)
2. Mateusz Tonder (Polska) - 8 (4,4,0)
3. Nick Skorja (Słowenia) - 7 (3,0,4)
---
4. Mattia Lenarduzzi (Włochy) - 6 (2,3,3)
5. Jakob Hojmark (Dania) - (1,2,1)
6. Josef Novak (Czechy) - 3 (d,1,2)

Grupa 4:
1. Michael Haertel (Niemcy) - 9 (5,4,4)
2. Filip Hajek (Czechy) - 8 (3,3,5)
3. Michal Skurla (Czechy) - 8 (2,5,3)
---
4. Dmytro Mostowik (Ukraina) - 6 (4,2,0)
5. Kenneth Juergensen (Dania) - 3 (1,t,2)
6. Sindy Weber (Niemcy) - 2 (0,1,1)

Biegi ćwierćfinałowe:
1. Holub, Hansen, Geyer, Baumann, Krzywosz, Mihalik
2. Mikel, Chmiel, Jacopetti, Sayrio, Valkovic, Woentin (u)
3. Krcmar, Tonder, Skorja, Lenarduzzi, Hojmark, Novak (d)
4. Haertel, Mostowik, Hajek, Skurla, Juergensen, Weber
5. Holub, Hansen, Baumann, Geyer, Krzywosz, Mihalik
6. Woentin, Chmiel, Mikel, Sayrio, Valkovic, Jacopetti (u/w)
7. Krcmar, Tonder, Lenarduzzi, Hojmark, Novak, Skorja
8. Skurla, Haertel, Hajek, Mostowik, Weber, Juergensen (t)
9. Hansen, Geyer, Krzywosz, Beumann, Mihalik, Holub (ns)
10. Woentin, Chmiel, Sayrio, Jacopetti, Valkovic, Mikel (d)
11. Krcmar, Skorja, Lenarduzzi, Novak, Hojmark, Tonder
12. Hajek, Haertel, Skurla, Juergensen, Weber, Mostowik

Półfinały:

Grupa 1:
1. Zdenek Holub - 9 (5,4,ns)
-. Michael Haertel - 9 (4,5,ns)
3. Mateusz Tonder - 6 (2,1,4)
---
4. Patrik Mikel - 6 (3,3,2)
5. Michal Skurla - 5 (0,0,5)
6. Richard Geyer - 5 (1,2,3) 

Grupa 2:
1. Patrick Hansen - 9 (5,4,ns)
-. Eduard Krcmar - 9 (4,5,ns)
3. Alexander Woentin - 6 (2,2,4)
---
4. Nick Skorja - 6 (3,3,u)
5. Robert Chmiel - 5 (0,0,5)
6. Filip Hajek - 4 (1,1,3) 

Biegi półfinałowe:
13. Holub, Haertel, Mikel, Tonder, Geyer, Skurla
14. Hansen, Krcmar, Skorja, Woentin, Hajek, Chmiel
15. Haertel, Holub, Mikel, Geyer, Tonder, Skurla
16. Krcmar, Hansen, Skorja, Woentin, Hajek, Chmiel
17. Skurla, Tonder, Geyer, Mikel, Holub (ns), Haertel (ns)
18. Chmiel, Woentin, Hajek, Skorja (u), Hansen (ns), Krcmar (ns)

Finał:
19. Krcmar, Haertel, Holub, Hansen, Woentin, Tonder

---

W punktacji indywidualnej brane były pod uwagę dwa najlepsze wyścigi.

 

W kategorii motocykli o pojemności 250cc wystąpił Kacper Kłosok. Zawody odbywały się w systemie turnieju par. Partnerem Kacpra był Filip Nizgorski i wspólnie uzbierali 15 punktów. Dało im to pechowe dla sportowca miejsce tuż za podium.

Wyniki: 

I Niemcy - 34
5. Ben Ernst - 19+5 (4,5,5,5)
6. Celina Liebman - 15+4 (5,4,4,2)

II Dania - 26
11. Mathias Rex - 18+2 (5,5,3,5)
12. Mikkel Roth - 6+1 (3,2,1,2)

III Wielka Brytania - 17
7. Jordan Palin - 14+3 (4,4,2,4)
8. Kean Dicken - 3+0 (1,1,0,1)

IV Polska - 15
3. Kacper Kłosok - 3 (t,3,0,t)
4. Filip Nizgorski - 12 (3,2,4,3)

V Łotwa - 15
9. Francis Gusts - 7 (w,1,2,4)
10. Rudolfs Sprogis - 8 (2,0,3,3)

VI Czechy - 13
1. Daniel Silhan - 7 (2,d,5,0)
2. Milan Dobias - 6 (1,3,1,1)

Bieg po biegu:
1. Liebmann, Ernst, Nizgorski, Šilhán, Dobiáš, Kłosok (t)
2. Rex, Palin, Roth, Sprogis, Dicken, Gusts (w)
3. Rex, Palin, Dobias, Roth, Dicken, Silhan (d)
4. Ernst, Liebmann, Kłosok, Nizgorski, Sprogis, Gusts
5. Silhan, Nizgorski, Srogis, Gusts, Dobias, Kłosok
6. Ernst, Liebmann, Rex, Palin, Roth, Dicken
7. Rex, Gusts, Sprogis, Roth, Dobias, Silhan
8. Ernst, Palin, Nizgorski, Liebmann, Dicken, Kłosok (t)

Finał:
9. Ernst, Liebmann, Palin, Rex, Roth, Dicken

Wyniki za SportoweFakty.wp.pl


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
  • M
    P
    +/-
  • 1.
    Fogo Unia Leszno
    10
    19
    88
  • 2.
    RM Solar Falubaz Zielona Góra
    9
    14
    43
  • 3.
    Motor Lublin
    10
    13
    42
  • 4.
    Eltrox Włókniarz Częstochowa
    9
    11
    44
  • 5.
    Betard Sparta Wrocław
    8
    10
    30
  • 6.
    MRGARDEN GKM Grudziądz
    9
    8
    -28
  • 7.
    Moje Bermudy Stal Gorzów
    9
    7
    -34
  • 8.
    PGG ROW Rybnik
    10
    2
    -185




OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA