K. S. ROW Rybnik

Dziś Wszystkich Świętych, wspominamy tych, którzy odeszli

1 listopada 2017 2

Dzisiaj dzień Wszystkich Świętych. Czas, w którym odwiedzamy groby naszych najbliższych i wspominamy osoby, których z nami już nie ma. Środowisko żużlowe wielokrotnie przeżywało smutne chwile, nie inaczej było w tym roku. Z tego świata odeszło wielu wspaniałych ludzi, część z nich zdecydowanie na szybko.

W lutym tego roku pożegnaliśmy naszego trenera pana Jana Grabowskiego. Wieloletni zawodnik i trener odszedł z tego świata w wieku 66 lat, niedługo po przejściu na żużlową emeryturę. Jan Grabowski silnie był związany z zielonogórskim Falubazem. Wiele zrobił także dla Rybnika, gdzie w latach 1999-2003 i 2013-2015 szkolił rybnickich żużlowców. Wychował wielu znakomitych zawodników, a jego wychowankami byli m.in. Łukasz Romanek, Rafał Szombierski czy Zbigniew Czerwiński. Po przejściu na żużlową emeryturę i kupił wspólnie z żoną mieszkanie w Gorzowie. Niestety nie było mu dane długo nacieszyć się odpoczynkiem. Zmarł 13 lutego w wieku 66 lat.

Rybniccy kibice wciąż pamiętają o Łukaszu Romanku. Podczas organizowanych Memoriałów na stadionie pojawiały się tłumy, a nad jego grobem kibice regularnie zapalają znicze. Łukasz Romanek odszedł od nas 2 czerwca 2006. Rybniczanin był jedną z wielu nadziei rybnickiego żużla, ale tragedia jaka wydarzyła się 11 lat temu przekreśliła szansę na wspaniałą i obfitą w wiele sukcesów karierę tego żużlowca. Podczas swojej krótkiej kariery zdążył zdobyć m.in. tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski i Mistrza Europy Juniorów.

W naszej pamięci nie brakuje miejsca właśnie dla Antoniego Woryny i innych zawodników reprezentujących Rybnik na przestrzeni lat. W ostatnich latach odeszli od nas Stanisław Tkocz, Henryk Glücklich czy Ludwik Draga. 

Nie można zapomnieć o młodzieżowcu Unii Tarnów, Krystiane Rempale. Tragedia jaka wydarzyła się w ubiegłym roku na stadionie przy G72 wstrząsnęła całym żużlowym światem. Splot nieszczęśliwych zdarzeń podczas meczu z Tarnowem sprawił, że Krystian po walce opuścił nas. Wiele osób wciąż nie potrafi pogodzić się ze stratą tak młodego człowieka. W Krystianie drzemał spory potencjał i wydawało się, że jego kariera dopiero się rozpoczynała. Zaledwie sezon wcześniej zadebiutował wraz ze Stalą Rzeszów w Ekstralidze. W 2015 roku uzyskał średnią 1,17 i przed startem kolejnego sezonu przeniósł się do Tarnowa, jako lider formacji juniorskiej. Nie będzie mu jednak dane zawojować światowych torów, ale z góry będzie mógł wspólnie z innymi żużlowcami oglądać swoich kolegów walczących na torze.

Pamięć o nich wszystkich będzie wiecznie żywa. Spoczywajcie w pokoju!


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 2.
  Fogo Unia Leszno
  3
  6
  40
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  3
  4
  -5
 • 4.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  3
  2
  4
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  3
  2
  -12
 • 6.
  Motor Lublin
  3
  2
  -20
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  3
  2
  -41
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA