K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Nowe twarze w ROW-ie. Batchelor, Czaja i Mateusz Szczepaniak z kontraktami na rok 2018!

7 listopada 2017 78

We wtorek na spotkaniu z kibicami ROW-u Krzysztof Mrozek podał pierwsze nazwiska nowych zawodników zakontraktowanych na sezon 2018. Szeregi Zielono-Czarnych powiększyli Troy Batchelor, Mateusz Szczepaniak i Artur Czaja. Cała trójka w minionym sezonie startowała w Nice PLŻ.

Największym wzmocnieniem jest z pewnością sprowadzenie Mateusza Szczepaniaka. Ostrowianin ma za sobą genialny sezon w barwach Wandy Kraków, gdzie był najskuteczniejszym zawodnikiem nie tylko swojej drużyny i całej ligi ze średnią biegopuntkową na poziomie 2,361. Szczepaniak udanie startował także w zawodach indywidualnych. Wystąpił w finale IMP, a także zajął wysokie, siódme miejsce w klasyfikacji SEC. Nic więc dziwnego, że mocno interesowały się nim kluby ekstraligowe. Ostatecznie Mateusz postawił na Rybnik z którym powalczy o awans do najwyżej klasy rozgrywkowej.

Z kolei Troy Batchelor po sezonie spędzonym w Gdańsku wraca do Rybnika. Już wcześniej reprezetował barwy naszego zespołu, kiedy to w roku 2015 był jednym z liderów ROW-u. Po awansie do PGE Ekstraligi jego dalszej karierze przeszkodziła kontuzja. Miał okazję jeszcze przywdziać kevlar z Rekinem podczas meczu z Zieloną Górą, łatając braki kadrowe. W sezonie 2016 wrócił do regularnego ścigania i barwach klubu z Gdańska wykręcił 15. średnią w Nice PLŻ.

Na Rybnik zdecydował się także Artur Czaja. Tego zawodnika w Rybniku także bardzo dobrze wszyscy znają. Większość swojej kariery spędził we Włókniarzu Częstochowa, a na G72 był częstym gościem. Do Rybnika przeniósł się teraz z Unii Tarnów, gdzie startował przez jeden sezon. Artur może pochwalić się identyczną średnią jak Batchelor, czyli 1,987 pkt/bieg. 

To wciąż nie koniec kontraktowych nowości. Rozmowy jeszcze trwają i w dalszym ciągu ustalane są warunki z konkretnymi zawodnikami. O kolejnych kontraktach będziemy informować niebawem!

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49