K. S. ROW Rybnik
Fot. archiwum

Kacper Woryna z powołaniem do kadry narodowej

28 listopada 2017 3

13 zawodników liczy seniorska reprezentacja Polski na sezon 2018, którą wytypował trener kadry Marek Cieślak. Powołanie otrzymał też zawodnik ROW Rybnik Kacper Woryna, który ma za sobą doskonały sezon w PGE Ekstralidze. Nasz zawodnik zajął 16 pozycję na liście klasyfikacyjnej rozgrywek ze średnią biegową na poziomie 1,987 pkt/wyścig.

Woryna był w ostatnich latach podporą juniorskiej reprezentacji Polski. Ma na koncie m.in. trzy tytuły Drużynowego Mistrza Europy, złoto w finale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów i tytuł wicemistrza Europy Juniorów. W sezonie 2017 zajął też czwarte miejsce w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

- Powołanie do kadry seniorów to dla mnie naturalny progres. Nie ukrywam, że na nie liczyłem i jestem bardzo zadowolony, że trener we mnie wierzy - mówi Kacper Woryna, który kilka dni temu wrócił z posezonowych wakacji w Australii.

Przed naszym zawodnikiem bardzo trudny rok, bo pierwszy w kategorii seniorów. Woryna postanowił pozostać w Rybniku i pomóc naszej drużynie w powrocie do Ekstraligi, choć na brak propozycji z najwyższej klasy rozgrywkowej nie mógł narzekać.

- Zawsze powtarzałem, że chcę jeździć w Zielono - Czarnych barwach. Wiadomo w jakich okolicznościach spadliśmy z ligi i moim zdaniem Rybnik ma niektórym coś do udowodnienia. Chcę pomóc, uważałem że w tym momencie to mój obowiązek - wyjaśnia zawodnik.

Dodajmy, że po słabszym sezonie z kadry juniorów wypadł Robert Chmiel. Nie znaczy to jednak, że droga reprezentacji jest dla niego zamknięta. - Wierzę, że w przyszłym roku Robert zaatakuje z drugiego szeregu i pokaże na co go stać - przekonuje Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik SA.

Kadra seniorów 2018:

1. Krzysztof Buczkowski

2. Patryk Dudek

3. Jarosław Hampel

4. Maciej Janowski

5. Krzysztof Kasprzak

6. Janusz Kołodziej

7. Piotr Pawlicki

8. Przemysław Pawlicki

9. Piotr Protasiewicz

10. Kacper Woryna

11. Szymon Woźniak

12. Grzegorz Zengota

13. Bartosz Zmarzlik

Kadra juniorów 2018:

1. Maksym Drabik

2. Daniel Kaczmarek

3. Rafał Karczmarz

4. Igor Kopeć-Sobczyński

5. Dominik Kubera

6. Jakub Miśkowiak

7. Bartosz Smektała


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  8
  16
  90
 • 2.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  9
  14
  43
 • 3.
  Motor Lublin
  9
  11
  32
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  8
  11
  52
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  8
  10
  30
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  9
  8
  -28
 • 7.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  8
  4
  -48
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  9
  2
  -171
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA