K. S. ROW Rybnik
Fot. Od lewej: Mecenas Łukasz Klimczyk, Grigorij Łaguta i Krzysztof Mrozek / fot. Michał Kaczmarek

Wigilijne spotkanie zarządu klubu z kibicami za nami

14 grudnia 2017 8

Kolejne wigilijne spotkanie, kolejny raz kibice nie zawiedli, wypełniając salkę na stadionie przy ul. Gliwickiej 72. Tym razem fani czarnego sportu mieli okazję do rozmowy z prezesem ROW Rybnik SA Krzysztofem Mrozkiem, Grigorijem Lagutą oraz mecenasem Łukaszem Klimczykiem.

- Na tor wrócę w czarno-zielonych barwach, nie wyobrażam sobie startów w innym klubie niż ROW - te słowa najbardziej zapadną kibicom po spotkaniu z Grigorijem, który zaraz po wejściu na sale otrzymał trochę nieśmiałe brawa od zgromadzonych na sali kibiców.

Rosjanin podziękował za wsparcie, które otrzymał od fanów w tym trudnym okresie, zaznaczył również, że wolałby pomagać kolegom na torze, niż oglądać mecze z boku. - Przykro mi, że tak się stało. Dla mnie to także bardzo trudny czas - mówił Łaguta.

W kwestii zawieszenia Laguty, jak i odwołania się rybnickiego klubu od decyzji Ekstraligi odbierającej naszemu klubowi trzy punkty za wygrany mecz z Częstochową, kibice mogli zasięgnąć wiedzy u źródła. Wraz z Griszą pojawił się mecenas Łukasz Klimczyk. To uznany specjalista w temacie spraw dopingowych w sporcie. Mecenas jest przekonany co do argumentów pozwalających zmniejszyć wyrok zawieszenie.

- Panel dyscyplinarny pierwszej instancji POLADY już przychylił się do naszej argumentacji, że zawodnik zastosował substancję nieświadomie i nie miał na celu poprawy wyników sportowych. Stąd zawieszenie na 2, a nie na 4 lata - mówił Klimczyk i dodawał, że rozprawa odwoławcza przed POLADĄ ma odbyć się w okolicach 8 stycznia. Zaznaczył również, że scenariusze mogą być różne - od podtrzymania okresu zawieszenia na 24 miesiące, jego skrócenia, aż do całkowitego uniewinnienia zawodnika. 

Dodajmy, że Kacper Woryna w trakcie spotkania złożył na ręce kibiców, statuetkę z podziękowaniami za doping w sezonie 2017. Fani speedwaya w Rybniku odwdzięczyli się składając życzenia świąteczne oraz wręczając opłatek i upominki. Spotkanie zakończyło się pokazem fajerwerków, puszczanych przez zawodników ROW-u Rybnik.

 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  0
  0
  0
 • 2.
  Betard Sparta Wrocław
  0
  0
  0
 • 3.
  Stelmet Falubaz Zielona Góra
  0
  0
  0
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  0
  0
  0
 • 5.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  0
  0
  0
 • 6.
  Speed Car Motor Lublin
  0
  0
  0
 • 7.
  truly.work Stal Gorzów
  0
  0
  0
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  0
  0
  0