K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Kacper Woryna: W Poznaniu nie było źle, teraz czas na Piratów

11 kwietnia 2018 0

Wczoraj (wtorek 10 kwietnia) kapitan ROW-u Rybnik Kacper Woryna startował w Poznaniu w eliminacjach do Złotego Kasku, a dziś jest już w drodze do Poole. - Zawody w Poznaniu kończymy na 5. pozycji. 10pkt + 1 miejsce w biegu dodatkowym dało mi miejsce w Finale Złotego Kasku jako rezerwowy. Nie było tragedii, natomiast wiele pracy nadal przede mną. Jutro kolejny dzień i kolejne zawody, mam nadzieję, że już pojedziemy w Poole. Dziękuję mojemu teamowi za super robotę, walczymy dalej – pisze Kacper na swoim oficjalnym facebookowym profilu.


Woryna liczy, że w końcu uda mu się zainaugurować także rozgrywki w lidze angielskiej. Brytyjczycy zazwyczaj zdecydowanie wcześniej niż Polacy wyjeżdżali na ligowe tory, ale w tym roku ich plany od kilku tygodni skutecznie blokuje pogoda. Odwołanych zostało już kilkadziesiąt spotkań i w efekcie – nie licząc treningów – nasz kapitan nie miał jeszcze okazji pojawić się na torze jako zawodnik Piratów. Kolejna okazja dziś wieczorem. - Na razie nie mamy informacji o odwołaniu zawodów. Zaraz wyruszamy na lotnisko – usłyszeliśmy przed momentem od Mirka Woryny, ojca Kacpra. Spotkanie Poole Pirates – Belle Vue Aces rozpocznie się o godzinie 20:30.

W składzie Piratów na torze powinien się pojawić jeszcze jeden reprezentant ROW-u: Mateusz Szczepaniak. W drużynie gości pojedzie natomiast Craig Cook, który choć jest zawodnikiem Rekinów, to zabrakło go w składzie naszego teamu w pierwszym meczu z Polonią Piła. Craig zaraz po spotkaniu z Piratami z Poole ma także wsiąść w samolot i przyjechać na trening do Polski. Wszystko wskazuje na to, że w czwartek zobaczymy go na stadionie przy G72.

 

Składy:
Poole Pirates: Brady Kurtz, Kacper Woryna, Josh Grajczonek, Linus Sundstroem, Peter Kildemand, Mateusz Szczepaniak, James Shanes

Belle Vue Aces: Craig Cook, Richard Lawson (gość), Paul Starke, Rohan Tungate, Max Fricke, Jye Etheridge, Daniel Bewley
 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49