K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek / na zdjęciu: Robert Chmiel i Lars Skupień

Puszczę sprzęgło i pojadę przed siebie. Chmiel i Skupień o misji Daugavpils

13 kwietnia 2018 0

 W sobotę rano zawodnicy, mechanicy i działacze KS ROW Rybnik wsiądą do busów, samochodów i wyruszą w stronę twierdzy Daugavpils. Już w niedzielę, kolejne ligowe emocje. Dla dwóch rybnickich juniorów będzie to pierwsza okazja do sprawdzenia swoich umiejętności na trudnym torze na Łotwie. - Nie ukrywam, sporo ostatnio kombinowałem nad tym, jak tam pojechać, żeby było dobrze. Ale nie ma co kombinować, coś tam założe i pojadę. Po komplet oczywiście! – mówi Robert Chmiel. - Wiem, że tor jest trudny, trzeba dobrze trafić z przełożeniami i chociaż początkowo może się wydawać, że będzie przyczepnie, to w rzeczywistości jest twardo.

Lars Skupień, który w ostatnim ligowym spotkaniu z Polonią Piła wypadł dobrze, bo wywalczył łącznie 6 punktów,

Na Łotwie rybniczanom, podobnie zresztą jak większości polskich klubów jeździ się wyjątkowo trudno. Nieprzypadkowo fachowcy twierdzą, że Daugavpils nigdy z I ligi nie spadnie, bo jeszcze przed sezonem może w ciemno przypisywać do swojego konta punkty wywalczone na własnym obiekcie. - Wiem, że to będzie bardzo ciężki mecz i ciężko będzie tam wygrać. Ale nie ma co kombinować, bo nikt nam gotowej recepty na wygraną nie da. Dlatego planuję puszczać sprzęgło, wyskakiwać spod taśmy jako pierwszy lub drugi i nie oglądając się na rywali jechać przed siebie – mówi Lars Skupień.

 

Spotkanie Lokomotiv Daugavpils – KS ROW Rybnik rozpocznie się w niedzielę o godzinie 14.15. Wraz z naszymi zawodnikami na daleką Łotwę pojedzie także grupa kilkudziesięciu zagorzałych kibiców zielono-czarnych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy specjalne zadanie, a jego szczegóły jeszcze dziś znajdziecie na naszym klubowym koncie na facebooku.


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA