K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek / na zdjęciu: Robert Chmiel i Lars Skupień

Puszczę sprzęgło i pojadę przed siebie. Chmiel i Skupień o misji Daugavpils

13 kwietnia 2018 0

 W sobotę rano zawodnicy, mechanicy i działacze KS ROW Rybnik wsiądą do busów, samochodów i wyruszą w stronę twierdzy Daugavpils. Już w niedzielę, kolejne ligowe emocje. Dla dwóch rybnickich juniorów będzie to pierwsza okazja do sprawdzenia swoich umiejętności na trudnym torze na Łotwie. - Nie ukrywam, sporo ostatnio kombinowałem nad tym, jak tam pojechać, żeby było dobrze. Ale nie ma co kombinować, coś tam założe i pojadę. Po komplet oczywiście! – mówi Robert Chmiel. - Wiem, że tor jest trudny, trzeba dobrze trafić z przełożeniami i chociaż początkowo może się wydawać, że będzie przyczepnie, to w rzeczywistości jest twardo.

Lars Skupień, który w ostatnim ligowym spotkaniu z Polonią Piła wypadł dobrze, bo wywalczył łącznie 6 punktów,

Na Łotwie rybniczanom, podobnie zresztą jak większości polskich klubów jeździ się wyjątkowo trudno. Nieprzypadkowo fachowcy twierdzą, że Daugavpils nigdy z I ligi nie spadnie, bo jeszcze przed sezonem może w ciemno przypisywać do swojego konta punkty wywalczone na własnym obiekcie. - Wiem, że to będzie bardzo ciężki mecz i ciężko będzie tam wygrać. Ale nie ma co kombinować, bo nikt nam gotowej recepty na wygraną nie da. Dlatego planuję puszczać sprzęgło, wyskakiwać spod taśmy jako pierwszy lub drugi i nie oglądając się na rywali jechać przed siebie – mówi Lars Skupień.

 

Spotkanie Lokomotiv Daugavpils – KS ROW Rybnik rozpocznie się w niedzielę o godzinie 14.15. Wraz z naszymi zawodnikami na daleką Łotwę pojedzie także grupa kilkudziesięciu zagorzałych kibiców zielono-czarnych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy specjalne zadanie, a jego szczegóły jeszcze dziś znajdziecie na naszym klubowym koncie na facebooku.

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49