K. S. ROW Rybnik

Dojazdówka: Przed meczem Lokomotiv Daugavpils - ROW Rybnik

14 kwietnia 2018 0

Za nami pierwsza kolejka  Nice 1. Lidze Żużlowej. Ponad 8 tysięcy kibiców oglądało pierwsze w tym roku zwycięstwo ROW-u Rybnik, który na własnym torze pokonał Euro Finannce Polonia Piła 57:33. Emocji na pewno w tym spotkaniu nie zabrakło, tym bardziej, że do 9 biegu rybniczanie prowadzili tylko 4 punktami.

Czas na kolejny mecz, czas na kolejne emocje. Tym razem wybieramy się na Łotwę, do dalekiego Daugavpils. Tamtejszy Lokomotiv nigdy nie był dla na nas gościnny. W ostatnich 7 meczach, niestety ani razu nie udało nam się wygrać. Ostatni raz gościliśmy tam dokładnie 23 sierpnia 2015 roku w ramach ostatniej kolejki w rundzie zasadniczej. Oba zespoły miały w tabeli identyczną ilość punktów, więc stawką meczu było pierwsze miejsce przed play-offami. W naszym składzie widniały takie nazwiska jak Sebastian Ułamek, Damian Baliński czy Troy Batchelor, który będzie dla nas zdobywał punkty również w tym roku.

Po ostatnim okresie transferowym nastroje w obu ekipach były zupełnie inne. ROW myśli o szybkim powrocie do ekstraligi, natomiast Lokomotiv, który jeszcze niedawno miał w swoim składzie tylko 4 seniorów, skazywany był przez media na walkę o utrzymanie. Wszystko zmieniło wypożyczenie ze Stali Gorzów Petera Ljunga. Szwed w swoim pierwszym meczu ze Startem Gniezno uzbierał 13 punktów w 6 startach, pokazując, że jego transfer był strzałem w dziesiątkę.

Zespół z Daugavpils przegrał swoje pierwsze zawody różnicą, aż 24 punktów, ale trzeba przypomnieć, że u siebie są zupełnie innym zespołem. Kiedy to wspomnianego Szweda dodamy domatorów w postaci Kjastasa Puodżuksa czy Timo Lahtiego, mamy do czynienia z niezwykle wyrównanym zespołem.

Awizowane składy:
 
ROW Rybnik
1. Artur Czaja
2. Andriej Karpow
3. Troy Batchelor
4. Mateusz Szczepaniak
5. Kacper Woryna
6. Lars Skupień
 
Lokomotiv Daugavpils
9. Kjastas Puodżuks
10. Jewgienij Kostygow
11. Wadim Tarasienko
12. Timo Lahti
13. Peter Ljung
14. Artiom Trofimow
 
Początek meczu: godz. 14:15
Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz Toru: Marcin Skabowski
 
Przewidywana pogoda na niedzielę:
Temperatura: 20 °C
Wiatr: 7 km/h
Deszcz: 0.0 mm

 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49