K. S. ROW Rybnik

Młody Rekin Przemek Giera

19 kwietnia 2018 0

Ze zwycięstwa biegowego cieszył się tak bardzo, że nie zdołał wyhamować na czas swojego motocykla i kilka metrów za linią mety zaliczył upadek. Ale wstał, otrzepał kevlar i... cieszył się dalej! Przemek Giera, młody Rekin, we wtorkowe popołudnie na torze w Rybniku wywalczył awans do finału Brązowego Kasku. Impreza ta odbędzie się 1 maja na torze w Gnieźnie, a Przemek będzie jedynym reprezentantem naszego zespołu w finale tych rozgrywek. W środę natomiast zaliczył fantastyczne zawody w ramach cyklu Nice Cup. Na torze w Gnieźnie wywalczył 12 punktów i gdyby nie defekt w półfinale, pewnie wygrałby całe zawody. Kim jest młody reprezentant ROW-u Rybnik? Przybliżamy Wam jego sylwetkę.


Rocznik 2001, wciąż czeka na dowód osobisty. Licencję żużlową ma od dwóch lat, trenuje w rybnickiej szkółce od 14 roku życia. - W ubiegłym sezonie byłem wypożyczony do Kolejarza Rawicz i miałem tam pewne miejsce w składzie. Podobało mi się w Rawiczu, atmosfera była luźna, bez wielkiego parcia na wynik. Wszyscy się uśmiechali, żartowali – wspomina młody żużlowiec.
Na tor wyjeżdżał w parze z Sebastianem Niedźwiedziem czy Markiem Lutowiczem. I to tych zawodników najbardziej lubił podpatrywać. - Sporo się w Rawiczu nauczyłem, ale teraz jeszcze więcej chcę się nauczyć od zawodników jeżdżących w Rybniku. Z obecnych zawodników, imponuje mi Artur Czaja, ma świetną sylwetkę w czasie jazdy – mówi 17-latek.


Do żużla Przemka ciągnęło do lat. - Jako dziecko bywałem na stadionie z tatą. Chciałem spróbować swoich sił w miniżużlu, ale było kilka przeszkód, między innymi...mama – śmieje się zawodnik. Kiedy skończył 14 lat, rodzice w końcu zgodzili się, by zajrzał do szkółki ROW-u. - Na pierwszych zajęciach byłem kompletnie zielony, nie wiedziałem co robić, jak jechać, nic... Z treningu na trening było jednak coraz lepiej. Dużo pracowałem z trenerem Janem Grabowskim i wiele się od niego nauczyłem. Miał świetne podejście do młodzieży – przekonuje.

Przemek Giera jest uczniem pierwszej klasy w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Uczy się w klasie o specjalizacji technik mechanik. Zdarza mu się czasem „pokopać” pod maską samochodu. W wolnych chwilach, kiedy nie trenuje na żużlu i tak siada motocykl.- Jeżdżę na motocrossie po okolicznych lasach – mówi. Jaki cel młody zawodnik postawił sobie przed tym sezonem? - Chce się objeżdżać, dużo trenować, a kto wie, może uda się wystąpić w lidze. Jaki ma obawy? - Żadnych. Coco jumbo i do przodu...

 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA