K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Dojazdówka: Przed meczem ROW Rybnik - Car Gwarant Start Gniezno

19 maja 2018 0

21 kwietnia 2014 roku, rybnicki ROW, który nie dawno awansował z 2 ligi do pierwszej wybrał się do Gniezna by tam walczyć o kolejne punkty do ligowej tabeli. Niestety przegrywamy na wyjeździe 60:30 i mało kto myśli o punkcie bonusowym w spotkaniu w Rybniku.

W sierpniu tego samego roku, przy ulicy gliwickiej Rybniczanie podjęli zespół z Gniezna. Wynik końcowy? 68:22 dla Rybnika. Pierwszy pełny komplet punktów w lidze Kacpra Woryny. A w składzie takie nazwiska jak Lewis Bridger, Vaclav Milik, Michał Szczepaniak czy Dakota North. To spotkanie dało sygnał do walki o utrzymanie się w pierwszej lidze i jak najbardziej się to udało.

Jak jest teraz? Cztery lata później Car Gwarant Start Gniezno awansował z drugiej ligi z pierwszego miejsca. Co więcej trzon zespołu z Gniezna pozostał z tamtego roku, dokopując na przykład Kima Nilssona, który w Polskiej lidze jeszcze nie wystąpił. Gniezno było uznawane przez fachowców, jako faworyt do spadku, a tym czasem po 5 kolejkach, zajmują 2 miejsce w tabeli z 8 punktami. Rewelacyjny sezon Adriana Gały, który może legitymować się średnią 2,792 i prowadzi w zestawieniu najskuteczniejszych zawodników 1 ligi. Zaraz za jego plecami znajdują się Troy Batchelor i Kacper Woryna.

Na stadionie przy ul. Gliwickiej nikt w tym roku jeszcze nie wygrał. Mamy za sobą wygrane mecze z Piłą, Łodzią oraz Gdańskiem. Natomiast Start Gniezno na wyjazdach zaliczyło jedno zwycięstwo w Krakowie oraz wysoką porażkę w Lublinie.

Po 2 tygodniowej przerwie wracamy na G72 i po raz kolejny trzeba pokażmy, kto jest najlepszą publicznością w Polsce. 7 zawodników, którzy wystąpią w czarno zielonych barwach, potrzebują was, jak nigdy wcześniej. Razem walczymy o awans do Ekstraligi !!!

Awizowane składy:

Car Gwarant Start Gniezno:
1. Marcin Nowak
2. Jurica Pavlic
3. Adrian Gała
4. Eduard Krcmar
5. Mirosław Jabłoński
6. 
7. Maksymilian Bogdanowicz
 
ROW Rybnik:
9. Andriej Karpow
10. Mateusz Szczepaniak
11. Troy Batchelor
12. Artur Czaja
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel
15.
 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  10
  19
  88
 • 2.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  9
  14
  43
 • 3.
  Motor Lublin
  10
  13
  42
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  9
  11
  44
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  8
  10
  30
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  9
  8
  -28
 • 7.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  9
  7
  -34
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  10
  2
  -185
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA