K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Awans zawodników ROW-u do półfinałow IMP

1 czerwca 2018 0

Czterech naszych zawodników rywalizowało dziś na torach w ćwierćfinałach Indywidualnych Mistrzostw Polski. Awans do dalszej fazy tych rozgrywek wywalczyło dwóch z nich, trzeci będzie rezerwowym, a Robert Chmiel musi rozegrac dodatkowy wyścig.
I tak w zawodach rozegranych na torze w Rawiczu ósme miejsce wywalczył Robert Chmiel. Junior rybnickiego ROW-u w całych zawodach wywalczył osiem punktów. Po serii zasadniczej zawodów tyle samo punktów miał na swoim koncie Marcin Nowak z Gniezna, więc konieczne było rozegranie dodatkowego biegu o ostatnie, wolne miejsce w półfinale. Niestety, z powodu opadów deszcze nie mógł on się odbyć bezpośrednio po turnieju, więc sędzia Remigiusz Substyk  postanowił skorzystać z zapisu w regulaminie umożliwiającego rozegranie takiego wyścigu przed turniejem półfinałowym. Na najwyższym stopniu podium w tych zawodach stanął Jarosław Hampel. W drugim z ćwierćfinałów – w Lublinie, wygrał Krystian Pieszczek, a czwarte miejsce zajął Mateusz Szczepaniak. Zawodnik ROW-u uzbierał w czasie turnieju 10 oczek.

Z taką samą ilością punktów na swoim koncie zawody w Opolu zakończył kapitan zielono-czarnych Kacper Woryna. Ostatecznie Kacper zajął piąte - oczywiście premiowane awansem – miejsce. W Opolu ćwierćfinał wygrał Dominik Kubera. W Krośnie rywalizował dziś Artur Czaja, który z dorobkiem 7+2 zakończył zawody na dziewiątym miejscu i w kolejnej fazie będzie rezerwowym.


Z każdego ćwierćfinału do półfinałów (6 lipca w Bydgoszczy i Gnieźnie) awansuje po ośmiu najlepszych zawodników oraz jeden rezerwowy. Finał rozegrany zostanie 4 sierpnia w Lesznie. Zagwarantowany udział w nim mają stali uczestnicy cyklu Grand Prix - Patryk Dudek, Maciej Janowski, Przemysław Pawlicki, Bartosz Zmarzlik oraz zeszłoroczny Indywidualny Mistrz Polski, czyli Szymon Woźniak.


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 2.
  Fogo Unia Leszno
  3
  6
  40
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  3
  4
  -5
 • 4.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  3
  2
  4
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  3
  2
  -12
 • 6.
  Motor Lublin
  3
  2
  -20
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  3
  2
  -41
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA