K. S. ROW Rybnik
Fot. Michał Gołda, na zdjęciu Artur Czaja

Dojazdówka: Przed meczem ROW Rybnik - Arge Speedway Wandy Kraków

9 czerwca 2018 0

Jeszcze niedawno wielu z nas z niecierpliwością czekało na rozpoczęcie sezonu żużlowego 2018, a za nami już połowa rundy zasadniczej. Czas rozpocząć rundę rewanżową i to właśnie dziś spotkanie z Wandą Kraków czynimy.

Za nami gorący majowy okres transferowy w wykonaniu rybnickiej drużyny. Na początku maja do zespołu dołączył, zaprezentowany już wcześniej Daniel Bewley, z którym wiążemy wielkie nadzieje. - Bardzo się cieszymy, że Daniel zdecydował się na starty w naszej drużynie i pomoże nam w walce o awans do PGE Ekstraligi - mówi Krzysztof Mrozek, prezes KS ROW Rybnik. Daniel znalazł się w awizowanym składzie na mecz z Wandą Kraków, dostając tym samym szanse debiutu przed rybnicką publicznością.

Kolejnym brylantem znalezionym przez parę Krzysztof Mrozek-Mark Courtney, jest 23-letni Australijczyk Jye Etheridge. Do tej pory nie miał okazji do startów w barwach żadnej polskiej drużyny. W Anglii reprezentuje barwy zespołów Berwick Bandits i Belle Vue Aces. Jye miał już okazję zapoznać się z rybnickim torem. Kilkanaście dni temu gościł u nas na jednym z treningów. Z rybnickim klubem związał się trzyletnią umową.

Na wczorajszym spotkaniu z kibicami Prezes po raz kolejny zaskoczył wszystkich kibiców, podpisując umowę z Andrzejem Lebiediewem, wypożyczając go do końca sezonu ze Sparty Wrocław. 23-letni Łotysz powraca do Nice 1.LŻ po 1,5 roku przygody z Ekstraligą. W pierwszym swoim sezonie walnie przyczynił się do wywalczenia przez wrocławian wicemistrzostwa Polski, legitymując się średnią 1,523 punktu na bieg. 

Ostatni raz obie ekipy na rybnickim owalu spotkały się 12 kwietnia 2015 roku. Rybnicki ROW rozgromił Arge Speedway Wandy Kraków 62:28. Najlepszym zawodnikiem po stronie rybniczan był Sebastian Ułamek, zdobywa 13 punktów, natomiast w zespole z Krakowa najlepiej spisał się Rafał Trojanowski, który jako jeden z nielicznych, próbował nawiązać walkę z gospodarzami. Warto nadmienić, że w barwach gości w tym meczu wystąpił Andriej Karpov, jednak nie był to dla niego zbyt udany występ.

Natomiast u naszych najbliższych rywali, sytuacja nie wygląda już tak kolorowo. Na półmetku rozgrywek zajmują ostatnie miejsce w tabeli, pokonując u siebie Polonie Piła. W składzie ciężko doszukać się gwiazd speedwaya. Drużyna miała się opierać na walecznych zawodnikach, którzy w każdym meczu mogą zaskoczyć, lecz jak na razie nie do końca to spełnia swoją role. Do Rybnika powraca, bardzo dobrze znany rybnickiej publiczności Siergiej Łogaczow. Młody Rosjanin, który na szerokie wody został wypuszczony przez Grigorija Łagute, niejednokrotnie był łączony z zespołem z Rybnika. Siergiej często wita u nas na treningach, a znajomość toru przy G72, na pewno przyda się w walce o ligowe punkty.

My oczywiście nie lekceważymy przeciwnika, bo jak mówi stare dobre żużlowe porzekadło Tam gdzie kończy się logika, zaczyna się żużel!, więc nawet drużyna zajmująca ostatnie miejsce w tabeli, może nam napsuć sporo krwi. Jak co mecz wypełniamy stadion do ostatniego miejsca, zdzieramy swoje gardła i głośno dopingujemy naszych zawodników!

Awizowane składy:
 
Arge Speedway Wandy Kraków:
1. Marcin Jędrzejewski
2. Wojciech Lisiecki
3. Siergiej Łogaczow
4. Claus Vissing
5. Ernest Koza
6. Bartłomiej Kowalski
 
ROW Rybnik:
9. Andriej Karpow
10. Daniel Bewley
11. Troy Batchelor
12. Artur Czaja
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel
 
Początek spotkania: 14:45
Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Jan Banasiak 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA