K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Dojazdówka: Przed meczem Car Gwarant Start Gniezno - ROW Rybnik

15 czerwca 2018 0

Dwa ostatnie mecze, to dwa wysokie zwycięstwa na własnym torze. Dzisiaj drużyna ROW-u Rybnik staje przed bardzo trudnym zdaniem. Czeka nas wyjazd do Gniezna, które ze swojego toru zrobiło swego rodzaju twierdzę, nie oddając ani jednego punktu swoim rywalom.

W poprzednią niedzielę na własnym torze podejmowaliśmy Wandę Kraków. Może spotkanie nie obfitowało w dużą ilość emocji, lecz wszystkie oczy były zwrócone na jednego zawodnika. Daniel Bawley, bo o nim mowa, zadebiutował w czarno zielonych barwach. Chyba mało kto się spodziewał, że zawodnik, który miał za sobą tylko 1 trening na rybnickim owalu, zdobędzie płaty komplet punktów, dodając do tego w ostatnim biegu próbkę swoich umiejętności.

Dzisiaj czas na kolejny debiut. Tym razem wypożyczonego ze Sparty Wrocław, Andrzeja Lebiediewa. Młody Łotysz, zawitał do Rybnika, by odbudować swoją formę i pomóc Rybnikowi w wrócić do Ekstraligi do PGE Ekstraligi „Rybnik to jest taka drużyna, która chce walczyć o najwyższe cele, a ja chcę po prostu pomóc temu klubowi w walce o awans.” -stwierdził po wczorajszym treningu.

A co słychać u naszych najbliższych rywali? Niecały miesiąc temu przyjechali do Rybnika, gdzie dostali srogi łomot. Chyba nikt się nie spodziewał takiego pogromu. W ostatniej kolejce pokazali jednak, że potrafią jeździć również na wyjazdach. W Gdańsku po pięknej walce przegrali 44:46. Na własnym torze, Gnieźnianie są jednak niesamowicie mocni. Dosadnie przekonała się o tym na przykład drużyna Orła Łodź czy Lokomotiv Daugavpils. Królem toru przy ul. Wrzesińskiej 25 jest Adrian Gała, który jest jak na razie objawieniem tego sezonu.

My oczywiście do Gniezna jedziemy po zwycięstwo i dodatkowy punkt bonusowy. Swoją szanse dostaje Mateusz Szczepaniak, który udowodni wszystkim, że słaby początek sezonu był tylko wypadkiem przy pracy. Początek zawodów o godz. 17.30. Transmisja z zawodów na kanale Eleven Sport. 

No to kto wygra mecz ?!

KS ROW Rybnik

1. Andriej Karpow
2. Andrzej Lebiediew
3. Mateusz Szczepaniak
4. Troy Batchelor
5. Kacper Woryna
6. brak zawodnika
7. Robert Chmiel
 
Start Gniezno
9. Marcin Nowak
10. Jurica Pavlic
11. Adrian Gała
12. Edward Krcmar
13. Mirosław Jabłoński
14. Maksymilian Bogdanowicz
15. brak zawodnika


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 2.
  Fogo Unia Leszno
  3
  6
  40
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  3
  4
  -5
 • 4.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  3
  2
  4
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  3
  2
  -12
 • 6.
  Motor Lublin
  3
  2
  -20
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  3
  2
  -41
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA