K. S. ROW Rybnik
Fot. Weronika Waresiak / Arkadiusz Siwek

Robert Chmiel i Daniel Bewley wywalczyli awans do finału IMŚJ!

16 czerwca 2018 0

Bardzo dobre wyniki w zawodach indywidualnych osiąga w tym roku Robert Chmiel. Najpierw trzecie miejsce w Srebrnym Kasku uprawniło go do startu w eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Te rozegrano w sobotę na torach w Libercu, Vetlandzie i Rawiczu. Rybniczanin o awans musiał walczyć na torze w Rawiczu. Początek zawodów dla "Romperta" nie był zbyt udany, ale z każdym kolejnym wyścigiem radził sobie coraz lepiej. W czołówce znaleźli się wszyscy faworyci rawickich eliminacji. Awans uzyskali Robert Lambert, Bartosz Smektała, Andreas Lyager i czwarty tego dnia Robert Chmiel. Junior ROW-u zadebiutuje w cyklu IMŚJ. 

Równie doskonale poradził sobie inny Rekin, Daniel Bewley. Ostatnia rybnicka rewelacja o awans walczyła na torze w Vetlandzie. Daniel znalazl się w czołowej czwórce razem z pozostałymi faworytami. W finałach pojadą także Gleb Czugunow, Domink Kubera i Frederik Jakobsen. Nowego Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów poznamy 28 września w Pardubicach. Wcześniej zostaną rozgrane jeszcze finały na torach w Daugavpils i Lesznie.

1. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 14 (3,3,3,3,2,3) + Pierwsze miejsce w biegu dodatkowym
2. Bartosz Smektała (Polska) - 14 (3,3,3,2,3,w) + wykluczenie w biegu dodatkowym
3. Andreas Lyager (Dania) - 13 (2,3,2,3,3)
4. Robert Chmiel (Polska) - 12 (1,2,3,3,3)
------------------------------------------------------
5. Wiktor Lampart (Polska) - 11 (2,3,3,3,u)6. Daniel Spiller (Niemcy) - (2,2,2,2,1)
7. Jaimon Lidsey (Australia) - (2,3,1,2,w)
8. Szymon Szlauderbach (Polska) - (3,w,1,2,2)
9. Lukas Fienhage (Niemcy) - (3,1,2,1,1)
10. Christian Thaysen (Dania) - (t,2,1,1,2)
11. Roman Lachbaum (Rosja) - (1,0,1,2,1)
12. Jan Kvech (Czechy) - (0,1,2,0,1)
13. Alexander Woentin (Szwecja) - (1,2,w,0,d)
14. Josef Novak (Czechy) - (0,1,1,1,0)
15. Dmytro Mostowik (Ukraina) - (0,1,-,-,-)
16. Dennis Fazekas (Węgry) - (1,w,-,-,-)
17. Thomas Valladon (Francja) - (w,0,0,u,0)
18. Broc Nicol (USA) - (t,0,w,0,t)

Bieg po biegu:
1. (62,75) Fienhage, Lampart, Fazekas, Valladon (w/zdub)
2. (61,44) Smektała, Spiller, Woentin, Novak
3. (62,56) Lambert, Lyager, Chmiel, Mostowik
4. (63,03) Szlauderbach, Lidsey, Lachbaum, Kvech
5. (62,88) Smektała, Chmiel, Fienhage, Lachbaum
6. (62,44) Lambert, Woentin, Kvech, Valladon
7. (63,09) Lidsey, Spiller, Mostowik, Nicol
8. (64,43) Lyager, Thaysen, Novak, Fazekas (w/u)
9. (63,43) Lampart, Fienhage, Thaysen, Woentin (w/su)
10. (61,62) Smektała, Lyager, Lidsey, Valladon
11. (63,37) Chmiel, Kvech, Novak, Nicol (w/u)
12. (63,65) Lambert, Spiller, Lachbaum, Szlauderbach (w/u)
13. (64,68) Lyager, Spiller, Fienhage, Kvech
14. (64,03) Lampart, Lachbaum, Novak, Valladon (u/4)
15. (62,19) Lambert, Smektała, Thaysen, Nicol
16. (63,28) Chmiel, Lidsey, Szlauderbach, Woentin
17. (63,53) Lampart, Lambert, Fienhage, Novak
18. (64,44) Chmiel, Thaysen, Spiller, Valladon
19. (64,00) Lyager, Szlauderbach, Lachbaum, Woentin (d/4)
20. (63,00) Smektała, Szlauderbach, Kvech, Lampart (u/3)
dodatkowy. Lambert, Smektała (w/u1)

 

1. Gleb Czugunow (Rosja) - 13 (1,3,3,3,3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
2. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 13 (3,2,3,2,3) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
3. Dominik Kubera (Polska) - 13 (3,3,1,3,3) + 3. miejsce w biegu dodatkowym
4. Frederik Jakobsen (Dania) - 12 (3,1,2,3,3)
5. Filip Hjelmland (Szwecja) - 11 (3,3,1,2,2)
6. Joel Kling (Szwecja) - 11 (2,2,2,3,2)
7. Luke Becker (USA) - (t,1,3,2,1)
8. Jonas Jeppesen (Dania) - (d,2,3,1,1)
9. Dominik Moeser (Niemcy) - (0,3,2,1,0)
10. Nathan Greaves (Wielka Brytania) - (2,0,1,2,1)
11. Anton Karlsson (Szwecja) - (0,1,2,0,2)
12. Lasse Fredriksen (Norwegia) - (2,0,1,1,1)
13. Davis Kurmis (Łotwa) - (1,2,0,1,0)
14. Kye Thompson (Australia) - (1,1,0,0,2)
15. Christoffer Selvin (Szwecja) - (2)
16. Henri Ahlbom (Finlandia) - (1,0,0,d,0)
17. Elvis Avgucevics (Łotwa) - (0,0,0,0,0)
18. William Bjoerling (Szwecja) - NS

Bieg po biegu:
1. Jakobsen, Greaves, Thompson, Karlsson
2. Hjelmland, Selvin, Ahlbom, Avgucevics
3. Bewley, Fredriksen, Czugunow, Moeser
4. Kubera, Kling, Kurmis, Jeppesen (d)
5. Czugunow, Kling, Karlsson, Ahlbom
6. Kubera, Bewley, Becker, Greaves
7. Hjelmland, Jeppesen, Jakobsen, Fredriksen
8. Moeser, Kurmis, Thompson, Avgucevics
9. Becker, Karlsson, Fredriksen, Kurmis
10. Jeppesen, Moeser, Greaves, Ahlbom
11. Czugunow, Jakobsen, Kubera, Avgucevics
12. Bewley, Kling, Hjelmland, Thompson
13. Kubera, Hjelmland, Moeser, Karlsson
14. Kling, Greaves, Fredriksen, Avgucevics
15. Jakobsen, Bewley, Kurmis, Ahlbom (d)
16. Czugunow, Becker, Jeppesen, Thompson
17. Bewley, Karlsson, Jeppesen, Avgucevics
18. Czugunow, Hjelmland, Greaves, Kurmis
19. Jakobsen, Kling, Becker, Moeser
20. Kubera, Thompson, Fredriksen, Ahlbom
dodatkowy. Czugunow, Bewley, Kubera

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
  • M
    P
    +/-
  • 1.
    PGG ROW Rybnik
    12
    22
    110
  • 2.
    Arged Malesa TŻ Ostrovia
    12
    18
    -8
  • 3.
    Car Gwarant Start Gniezno
    12
    17
    6
  • 4.
    Unia Tarnów
    12
    17
    16
  • 5.
    Zdunek Wybrzeże Gdańsk
    12
    13
    -32
  • 6.
    Lokomotiv Daugavpils
    12
    11
    -43
  • 7.
    Orzeł Łódź
    12
    7
    -49