K. S. ROW Rybnik

Dojazdówka: Czas się obudzić! Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybnik

1 lipca 2018 0

W niedzielę w ramach 10 kolejki zmagań Nice Polskiej Ligi Żużlowej Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie na własnym torze ROW Rybnik. Ostatnie mecze obu drużyn zakończyły się porażkami. Gdańskie Wybrzeże nieznacznie uległo na Łotwie, tamtejszej „Lokomotywie”, natomiast zawodnicy z Rybnika, nie dali rady liderowi z Lublina.

Gra o wejście do play-off zaczęła się na poważnie. Jednej jak i drugiej drużynie, ewentualna wygrana za 3 punkty z bonusem, pozwoli zrobić milowy krok w stronę rundy finałowej. ROW jest czwarty w tabeli Nice 1.LŻ. i ma w tym monecie 5 punktów przewagi nad zespołem z Gdańska. Do walki o najlepszą czwórkę niespodziewanie włączył się Lokomotiv Daugavpils. Nie można zapominać również o zespole Witolda Skrzydlewskiego, który co prawda zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ale mecze całej rundy rewanżowej spędzi w Łodzi, co jest na pewno dużym atutem.

W Rybniku duże przetasowania. Dan Bawley, który tak znakomicie spisuje się na rybnickim torze, nie może wystąpić w dzisiejszym spotkaniu ze względu na udział w zawodach z cyklu Championship Fours. Zabraknie również Mateusza Szczepaniaka, którego zastąpi Artur Czaja. Kolejną szanse otrzyma również Craig Cook, który do Gdańska uda się prosto z Hornsens, gdzie brał udział w kolejnej rundzie z cyklu GP. W zespole gości do składu powraca Duńczyk Mikkel Michelsen u którego po kontuzji nie ma już śladu. Trzeba również zwrócić uwagę na juniora gospodarzy Karola Żupińskiego, który na swoim torze czuje się jak ryba w wodzie.

Mecz zapowiada się arcyciekawie, również ze względu na punkt bonusowy. W pierwszej fazie rundy zasadniczej ROW Rybnik wygrał na własnym torze z Wybrzeżem Gdańsk 50:40. My do Gdańska udajemy się nie tylko bronić dziesięciu punktów zaliczki, ale również po wygraną. ROW !!!

Awizowane składy:

ROW Rybnik
1. Andriej Karpow
2. Craig Cook
3. Artur Czaja
4. Troy Batchelor
5. Kacper Woryna
6.
7. Lars Skupień
 
 
Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Mikkel Bech
10. Michał Szczepaniak
11. Oskar Fajfer
12. Anders Thomsen
13. Mikkel Michelsen
14. Karol Żupiński
 
Początek meczu: godz. 14:30
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Przewodniczący Jury: Dariusz Cieślak
Wynik pierwszego meczu: 50:40 dla ROW-u
 
Przewidywana prognoza pogody:
Temperatura: 17°C
Wiatr: 33 km/h
Deszcz: 0.0 mm
Ciśnienie: 1017 hPa


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 2.
  Fogo Unia Leszno
  3
  6
  40
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  3
  4
  -5
 • 4.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  3
  2
  4
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  3
  2
  -12
 • 6.
  Motor Lublin
  3
  2
  -20
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  3
  2
  -41
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA