K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Mrozek dla TR Nowiny: Frustratem nie jestem

11 lipca 2018 0

Zachęcamy do przeczytania rozmowy z prezesem KS ROW Rybnik Krzysztofem Mrozkiem, która ukazała się w dzisiejszym wydaniu Tygodnika Regionalnego Nowiny.

Jest pan frustratem? Tydzień temu opublikowaliśmy w Nowinach tekst, w którym tak określił pana Wojciech Stępniewski, prezes spółki Ekstraliga...

Jestem człowiekiem konsekwentnym, to na pewno. A konsekwencja w działaniu nie ma przecież nic wspólnego z frustracją, chyba pan Stępniewski zna inną definicję tego słowa.

Jednak prezes Stępniewski uważa, że udziałowcem spółki Ekstraliga nie może być klub, który się z nią sądzi. W efekcie nie ma szans na awans klub, będący w sporze prawnym z organizatorem rozgrywek. Na dziś przepis ten dotyka ROW-u Rybnik.

Nie rozumiem tego podejścia, bo przecież wszystkie nasze dotychczasowe działania były zgodne z prawem. Nie zgadzaliśmy się z odebraniem drużynie trzech punktów za mecz z Włókniarzem, po którym wpadkę dopingową zaliczył Grigorij Łaguta, i staraliśmy się przekonać do swojej racji zarówno organy Polskiego Związku Motorowego, jak i sąd powszechny. Pan Stępniewski podkreśla, że wszystkie dotychczasowe rozstrzygnięcia były dla nas niepomyślne. Racja, dokładnie tak jest. Czy to jednak znaczy, że nie mieliśmy i nie mamy prawa do dochodzenia swoich racji? Szczerze mówiąc nie bardzo mnie to przekonuje, bo pachnie trochę systemem totalitarnym.

Można jednak zrozumieć postawę wspólników spółki Ekstraliga, którzy chcą się zabezpieczyć przed ewentualnym odszkodowaniem, na które będą musiały złożyć się wszystkie kluby w niej startujące.

Ależ to jest przecież zwyczajny element ryzyka w prowadzeniu działalności gospodarczej! Ekstraliga jest spółką, której udziałowcami są m.in. startujące w niej kluby. Jako udziałowiec, każdy prezes klubu żużlowego powinien mieć pełne zaufanie do zarządu spółki Ekstraliga, że ten swoją działalnością nie narazi klubów na straty. Widocznie takiego stuprocentowego kredytu zaufania zarząd na czele z Wojciechem Stępniewskim nie ma, skoro trzeba sięgać po środki takie jak ten zapis w regulaminie licencyjnym.

A jaką decyzję podjąłby Pan występując w roli wspólnika gdyby sytuacja dotyczyła innego klubu?

Namawiałbym do nie podejmowania takiej decyzji. Z prostej przyczyny – czasy się zmieniają i wcale nie byłoby wykluczone, że w przyszłości to mój klub będzie czuł się pokrzywdzony przez działania organu zarządzającego rozgrywkami i będzie musiał szukał sprawiedliwości w postępowaniu cywilnym.

CZYTAJ DALEJ

 

 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA