K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Sparingi: jedziemy z Wrocławiem, Częstochową i Krakowem

20 stycznia 2014 9

Około 15 marca nasi zawodnicy powinni rozpocząć pierwsze treningi na torze. Oczywiście jeżeli pogoda pozwoli, mogą się one rozpocząć wcześniej - na razie żużlowcy ŻKS ROW będący w dyspozycji trenera Jana Grabowskiego trenują pięć razy w tygodniu - mają do dyspozycji salę gimnastyczną, siłownię i basen. Kiedy pogoda pozwala korzystają także z lodowiska i boiska na świeżym powietrzu. Zawodnicy pochodzący spoza Rybnika przygotowują się we własnym zakresie, będąc oczywiście w stałym kontakcie z trenerm ŻKS ROW.

Znamy już plan sparingów, w których nasza drużyna powinna przygotowywać się do sezonu 2014 - w tym roku rozpoczną się one dosyć wcześnie, bo 22 i 23 marca nasz zespół zmierzy się z Betardem Spartą Wrocław. 29 i 30 marca naszym przeciwnikiem będzie ekipa Włókniarza Częstochowa, a 5 i 6 kwietnia Wanda Kraków.

- To są terminy, gospodarzy poszczególnych meczy poznamy w późniejszym czasie. Będzie to uzależnione mkiędzy innymi od pogody - wyjaśnia Jan Grabowski, szkoleniowiec ekipy ŻKS ROW.

Aż dwa z trzech sparingpartnerów naszej drużyny to drużyny ekstraligowe. Skąd ten wybór? - Najprościej byłoby powiedzieć, że znaczenie miała tyko geograficzna bliskość Częstochowy i Wrocława. Dla nas ważna była jednak też klasa przeciwnika - chcemy zmierzyć się z silnymi zespołami, na dwa tygodnie przed startem ligi sprawdzić, w jakiej naprawdę jesteśmy dyspozycji - mówi Krzysztof Mrozek, prezes ŻKS ROW Rybnik.

 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  8
  16
  90
 • 2.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  9
  14
  43
 • 3.
  Motor Lublin
  9
  11
  32
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  8
  11
  52
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  8
  10
  30
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  9
  8
  -28
 • 7.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  8
  4
  -48
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  9
  2
  -171
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA