K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Dojazdówka: Trzeba przypieczętować awans do play-off! ROW Rybnik - Lokomotiv Daugavpils

18 sierpnia 2018 0

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 14.30 rozpoczniemy przed ostatni mecz rundy zasadniczej na domowym torze. Tym razem będziemy gościć zespół prosto z Łotwy - Lokomotiv Daugavpils, który jest jedną z niespodzianek tego sezonu.

Nikt przed startem rozgrywek nie dawał Łotyszom większych szans na awans do fazy play-off. Nikołaj Kokin stworzył zespół bez wielkich nazwisk, oparty na miejscowych zawodnikach. Największą gwiazdą jest Peter Ljung, który nie załapał się do składu ekstraligowej Stali Gorzów. Lokomitiv wykorzystał tą sytuację i wypożyczył Szweda do końca sezonu. Jak bardzo żużel jest nieprzewidywalny, pokazuje między innymi drużyna z Daugavpils. Po 12 kolejkach plasują się na 3 miejscu w tabeli, zostawiając za swoimi plecami takie zespoły, jak Orzeł Łódź, Wybrzeże Gdańsk czy nasz ROW Rybnik. Łotysze mają równy zespół, którym przewodzi wcześniej wspomniany obywatel Trzech Koron. Bardzo dobrą pracę wykonuje również młodzież. Wyśmienitą jazdę pokazuje głównie Oleg Michaiłow. Warto przypomnieć, że młody Łotysz w meczu z naszym zespołem zdobył komplet 15 punktów i w dużej mierze przyczynił się do wygranej gospodarzy.

W naszym obozie dużo lepsze nastroje niż w ostatnim czasie. Po wygranej nad drużyną Orła Łódź nadzieje w awans nie tylko do play-off, ale również do Ekstraligi powróciły. – „Przecież mówiłem wam, że żarty się skończyły” – mówił prezes Krzysztof Mrozek zaraz po wygranym meczu. Na swój wysoki poziom powrócili Troy Batchelor oraz Kacper Woryna. W dalszym ciągu eksploduje talent naszej „rudej perełki”, który pokazał jak można jeździć i wyprzedać na torze w Łodzi. Swoją szybkość odzyskują Andrzej Lebiediew i Mateusz Szczepaniak. Wygrana w jutrzejszym meczu zapewnia nam awans do fazy play-off. Teraz pozostaje walka o jak najwyższe miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej.

Kwestia punktu bonusowego również pozostaje otwarta. W pierwszym meczu, po zaciętym spotkaniu ROW Rybnik przegrał na Łotwie 42:47. Gospodarzom więc wystarczy zdobycie 48 punktów by dopisać kolejne 3 duże punkty do ligowej tabeli.

W niedzielne popołudnie widzimy się wszyscy na stadionie przy G72. Zabieramy rodziny, najbliższych, sąsiadów. Wszyscy na ROW!

Awizowane składy:

Lokomotiv Daugavpils
1. Timo Lahti
2. Jewgienij Kostygow
3. Wadim Tarasienko
4. Kjastas Puodżuks
5. Peter Ljung
6. Oleg Michaiłow
 
ROW Rybnik
9. Troy Batchelor
10. Daniel Bewley
11. Andrzej Lebiediew
12. Mateusz Szczepaniak
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel
 
Początek meczu: godz. 14:30
Sędzia: Grzegorz Sokołowski
Komisarz toru: Tomasz Welc
Wynik pierwszego meczu: 47:42 dla Lokomotivu
 
Przewidywana prognoza pogody:
Temperatura: 26°C
Wiatr: 8 km/h
Deszcz: 0.0 mm
Ciśnienie: 1021 hPa
 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA