K. S. ROW Rybnik

Pomóżmy Pawłowi się obudzić! W czasie meczu ze Startem zbieramy na rehabilitacje Pawła Reka

7 września 2018 0

Historię 2-letniego Julka z Rybnika, który urodził się z połówką serduszka, a który pilnie potrzebuje drogiej operacji, zna chyba każdy kibic speedwaya w mieście. Kibice ROW-u Rybnik przyłączali się już do wielu akcji charytatywnych, nic więc dziwnego, że w czasie najbliższego rewanżowego spotkania ze Starem Gniezno, po raz kolejny chcieli zbierać pieniądze na leczenie Julka. W ostatnich dniach okazało się jednak, że rodzice Julka Kruszyńskiego zebrali już kwotę potrzebną na operację chłopczyka. I zdecydowali się na piękny gest. Postanowili, że zaplanowana wcześniej zbiórka pieniędzy na stadionie miejskim będzie przeznaczona na ratowanie 13-letniego Pawła Reka. 

Historię Pawła też wszyscy doskonale znamy. Po tym, jak 13-latkowi zerwała się zastawka w głowie, praktycznie nie ma z nim kontaktu. Chłopak już od kilku tygodnie leży w specjalistycznym szpitalu w Rybniku. Sporą nadzieję rodzina Pawła pokłada w rehabilitacji, która będzie jednak bardzo kosztowna. Na potrzeby Pawła, który wkrótce opuści szpital, trzeba też przygotować mieszkanie państwa Rek. I na ten cel przeznaczona zostanie właśnie niedzielna zbiórka. 20 wolontariuszy już od godziny 13 będzie czekało z puszkami pod bramami stadionu. W trakcie meczu spotkacie ich między sektorami. Są to między innymi koledzy Pawła ze szkoły.
Mamy nadzieję, że rybniczanie znów sięgną po złotówkę, dwie czy więcej i pomogą Pawłowi wrócić do zdrowia. To zagorzały fan Rekinów, który przy #G72 często bywał wraz ze swoim ojcem.

W akcję pomocy Pawłowi włączyli się także nasi żużlowcy – w przygotowaniu jest krótki filmik z odgłosami ze stadionu, rykiem motocykli i ciepłymi słowami płynącymi od naszych zawodników. Liczymy, że w czasie niedzielnego meczu także kibice kilka razy zedrą swoje gardła i wykrzykną imię Pawła. Oczywiście wszystko to uchwycą nasze kamery. Mamy nadzieję, że to pomoże, chociaż w niewielkim stopniu, obudzić Pawła ze snu.


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  4
  8
  46
 • 2.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  3
  6
  60
 • 3.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  4
  5
  -5
 • 4.
  Motor Lublin
  4
  4
  8
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  4
  3
  -12
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  4
  2
  -2
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  4
  2
  -69
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  3
  0
  -26
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA