K. S. ROW Rybnik

Dojazdówka przed finałem: Zakładamy klubowe barwy! Niech stadion będzie zielono-czarny!

14 września 2018 0

W niedzielę, o godzinie 14.30 na stadionie miejskim w Rybniku zabrzmi pierwszy gong. Liczymy, że to rybnicznie  lepiej ustawią gardę, nie pozwolą rywalom wyprowadzić celnych ciosów i to oni poślą przeciwników na deski! Finałowe starcie ROW Rybnik kontra Motor Lublin tuż, tuż...Jedno jest pewne: to będzie wielkie, prawdziwe, żużlowe święto w Rybniku, na ktore wystroili się już nawet żużlowcy stojący na rondzie przy ulicy Gliwickiej! Święto do którego fani miejscowego ROW-u przygotowywali się od dawna, bo co tu dużo gadać...do awansu do PGE Ekstraligi zostały nam już tylko dwa kroki! Pierwszy postawić musimy na własnym obiekcie, drugi tydzień później na stadionie w Lublinie. Nikt nie mówi jednak, że będzie łatwo.

- Na razie staram się jeszcze nie myśleć o samym meczu, a koncentruję się na przygotowaniach do niego. Wierzę, że jesteśmy w stanie pokonać rywali i na pewno każdy z nas – zawodników – pojedzie jak najlepiej potrafi. Wiemy przecież jaka jest stawka tego dwumeczu – mówi Robert Chmiel, junior ROW-u Rybnik.

Do finału rybniczanie weszli dzięki remisowi na wyjeździe, a potem wygranej na własnym obiekcie ze Startem Gniezno. Nasz najbliższy rywal – Speed Car Motor Lublin tegoroczny sezon miał zgoła odmienny od naszej ekipy. Gości z Lublina stabilną formę prezentują w zasadzie od początku sezonu, natomiast w przypadku rybniczan szczyt formy przypadł właśnie na fazę play-off. I choć nasz najbliższy rywal nie jest na pewno łatwym przeciwnikiem, to mamy nadzieję, że nasi żużlowcy wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności i zapewnią drużynie upragniony awans.
W tym sezonie obie ekipy spotykały się na torze już dwukrotnie. Z obu spotkań zwycięsko wyszli wprawdzie lublinianie, ale co warto podkreślić po przegranej z Motorem 24 czerwca Rekiny rozpoczęły swój triumfalny marsz nie przegrywając kolejnych sześciu spotkań. I zrobimy wszystko by ta znakomita passę podtrzymać!

Obserwując zainteresowanie jakie niedzielny mecz wywołał wśród fanów obu ekip, można w ciemno obstawiać, że starcie numer jeden zobaczy przy #G72 komplet widzów. Szanowni kibice! W tym miejscu kierujemy do Was dwa apele! Po pierwsze nie oszczędzajcie swoich gardeł! A po drugie przyłączamy się do prośby kibiców prowadzących doping – wybierając się na niedzielny mecz ubierzmy się wszyscy w barwy klubowe! Wyciągnijcie z szafy zielone, czarne albo kto ma – klubowe koszulki! Niech w niedzielę stadion znów będzie zielono-czarny!

WAŻNE!
I jeszcze jedna informacja od kibiców. W czasie meczu ROW- Motor znów prowadzona będzie akcja pod hasłem "POMAGAMY KAMILOWI". Jeśli macie w domu plastikowe nakrętki przynieście je ze sobą! Dochód ze sprzedaży tych nakrętek zostanie przekazany rodzinie Kamila, który potrzebuje środków na kosztowną rehabilitację!

 

Awizowane składy

Speed Car Motor Lublin
1. Dawid Lampart
2. Paweł Miesiąc
3. Joel Kling
4. Robert Lambert
5. Andreas Jonsson
6. Wiktor Lampart
7. brak zawodnika


ROW Rybnik
9. Troy Batchelor
10. Andriej Karpow
11. Andrzej Lebiediew
12. Mateusz Szczepaniak
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel
15. brak zawodnika


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  8
  16
  90
 • 2.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  9
  14
  43
 • 3.
  Motor Lublin
  9
  11
  32
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  8
  11
  52
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  8
  10
  30
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  9
  8
  -28
 • 7.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  8
  4
  -48
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  9
  2
  -171
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA