K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Dojazdówka przed barażami: ROW Rybnik - Falubaz Zielona Góra. Ostateczne starcie!

6 października 2018 0

Już w niedziele o godzinie 18.15 rozpocznie się wielki bój o Ekstraligę. Naprzeciwko siebie staną zespoły z Rybnika i Zielonej Góry. Pierwszą odsłonę tej wojny wygrali podopieczni Adama Skórnickiego 51:39. Zwycięzca dwumeczu pojedzie w przyszłym sezonie w PGE Ekstralidze, a przegrany - w Nice 1. Lidze Żużlowej.

W niedzielny wieczór, oczy całej żużlowej Polski będą zwrócone w stronę Rybnika. To tutaj rozstrzygnie się, kto zajmie ostatnie wolne miejsce w PGE Ekstralidze na sezon 2019. Zielonogórzanie mają 12 punktów przewagi przed rewanżem w Rybniku. Zawodnicy ROW-u Rybnik muszą tym samym zdobyć przynajmniej 52 punkty. W sytuacji kiedy w dwumeczu będzie remis o awansie do Ekstraligi zdecyduje bieg dodatkowy.

Zawodnicy z Zielonej Góry mimo sporej zaliczki punktowej nie zamierzają lekceważyć naszego zespołu. Najlepiej świadczą o tym roszady w awizowanym składzie. Trener Adam Skórnicki zdecydował się na rozdzielenie pary Piotr Protasiewicz - Michael Jepsen Jensen. Pod jedynką wpisany jest Patryk Dudek, za którego będzie stosowane zastępstwo zawodnika. Drużyna Falubazu, by jeszcze lepiej przygotować się do spotkania, odbyła w piątek sparing w Ostrowie Wielkopolskim. Goście niedzielnego spotkanie nieznacznie ulegli tamtejszej Ostrovii, lecz trzeba zaznaczyć, że w składzie zabrakło Michaela Jepsena Jensena oraz Grzegorza Zengoty, a Piotr Protasiewicz na tor wyjechał tylko raz.

My nie zamierzamy spuszczać głowy i się poddać. Jeśli Motor Lublin był w stanie odrobić, aż 14 punktów w rewanżowym meczu finałowym 1 ligi, to czemu nasi zawodnicy nie mieli by dokonać podobnego czynu. Tym bardziej, że na stadionie najlepsza publiczność na świecie! Motywacja w naszym zespole nie spadła. Nasi zawodnicy są gotowi by stawić czoła żużlowcom z Zielonej Góry. - 12 punktów? Wiemy, co to znaczy, bo przecież przegraliśmy rewanżowy mecz finałowy w Nice 1.LŻ, gdzie mieliśmy 14 punktów zaliczki. Wszystko może się wydarzyć. Przed nami spotkanie w domu, więc pomogą nam ściany. Jestem pewien, że postawimy się Falubazowi. W sporcie nie można lekceważyć przeciwnika. Jesteśmy stworzeni z tych samych kości, mamy dwie ręce i dwie nogi. Też potrafimy trzymać gaz - komentuje Andrzej Lebiediew.

W niedzielnym spotkaniu nie wystąpi Lars Skupień, który w meczu w Zielonej Górze doznał złamania kości w ręce. W jego miejsce pojedzie Przemysław Giera, który będzie chciał się pokazać przed rybnicką publicznością z jak najlepszej strony.

Jesteśmy pewni, że w najważniejszym momencie tego sezonu, po raz kolejny będziemy mieli do dyspozycji dodatkowego zawodnika ? Was kibiców! Nie raz udowodniliście, że jesteście w stanie ponieść dopingiem naszych zawodników do wysokich zwycięstw! Wypełnijmy stadion do ostatniego miejsca. Nasi żużlowcy potrzebują Was jak nigdy wcześniej! Wiec pytamy ostatni raz w tym sezonie. Kto wygra mecz?!

Awizowane składy:
 
Falubaz Zielona Góra
1. Patryk Dudek
2. Grzegorz Zengota
3. Piotr Protasiewicz
4. Jacob Thorssell
5. Michael Jepsen Jensen
6. Sebastian Niedźwiedź
7. Mateusz Tonder
 
ROW Rybnik
9. Troy Batchelor
10. Andriej Karpow
11. Andrzej Lebiediew
12. Mateusz Szczepaniak
13. Kacper Woryna
14. Przemysław Giera
15. Robert Chmiel
 
Początek meczu: godz. 18:15
Sędzia: Remigiusz Substyk
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak
Wynik pierwszego meczu: 51:39 dla Falubazu
 
Przewidywana prognoza pogody:
Temperatura: 22°C
Wiatr: 6 km/h
Deszcz: 0.0 mm

NAJBLIŻSZY MECZ
PGG ROW Rybnik
niedziela
7 lipca
14:30
Car Gwarant Start Gniezno

KUP BILET ONLINE

GALERIA KIBICA

SKLEP KIBICA

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  10
  17
  100
 • 2.
  Unia Tarnów
  8
  14
  24
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  8
  12
  8
 • 4.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  9
  10
  -22
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  9
  8
  -34
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  10
  7
  -45
 • 7.
  Orzeł Łódź
  10
  7
  -31