K. S. ROW Rybnik

7-latka dała wycisk naszym żużlowcom. Daria w roli asystentki trenera Żyto!

2 lutego 2019 0

Zadania dla zawodników miała przygotowane na karteczkach – można było wylosować albo 10 pompek albo 15 skłonów. A do biegania nawoływała jadąc ban swoim rowerku, a żużlowcy biegali za nim jak cienie! Daria Gierczak, która w ramach nagrody za nasz mikołajowy konkurs, na jeden dzień wcieliła się w role asystentki trenera Piotra Żyto, ma już za sobą tą niesamowitą przygodę. - Było super – mówi nam rezolutna 7-latka.

Daria mogła sobie wybrać jakie zajęcia organizowane w ramach przedsezonowych przygotowań chce poprowadzić wraz z trenerem Rekinów. I jej wybór padł na zajęcia na dużej hali sportowej, które organizowane są w Zespole Szkół numer 5 w Rybniku. - Już na kilka dni przed treningiem Daria zajęła się przygotowywaniem ćwiczeń dla zawodników. Trochę jej podpowiedziałem, ale to ona sama wszystko zanotowała. A wieczorem przygotowała losy na których zapisała ćwiczenia. Zawodnicy potem je losowali i musieli wykonać – mówi pan Marek Gierczak, tata Darii. - Wiedziałam, że sobie poradzę. Ale byłam trochę zdziwiona, bo nikt nie chciał zrobić szpagatu. Zrobili go potem, na sam koniec. Aaa i robili salta!  – zdradza nam dziewczynka. Dla zawodników była średnio wymagająca. I może dlatego, kiedy któryś z zawodników wylosowało do wykonania 10 pompek, trener Żyto dokładał jeszcze kolejną „dziesiątkę” od siebie.

Daria była do zajęć naprawdę fantastycznie przygotowana. Aby zbytnio się nie zmęczyć przywiozła ze sobą na zajęcia malutki rower – oczywiście w klubowych barwach i do złudzenia przypominający żużlowy motocykl. To jadąc na nim kazała zawodnikom zadbać o kondycję i biegać dookoła sali. - Poradziła sobie znakomicie – mówi Piotr Żyto, trener żużlowców KS ROW Rybnik, który pierwsza raz w  swojej dotychczasowej karierze trenerskiej miał taką asystentkę. Na zakończenie zajęć Daria miała jeszcze okazję zrobić sobie kilka pamiątkowych zdjęć z zawodnikami, a swojemu idolowi – Kacprowi Worynie przekazała własnoręcznie namalowany rysunek. Na nasze pytanie jako ocenia przygotowanie zawodników ROW-u do sezonu odpowiedziała krótko: jest dobrze, będą wygrywali!


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  10
  19
  88
 • 2.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  9
  14
  43
 • 3.
  Motor Lublin
  10
  13
  42
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  9
  11
  44
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  8
  10
  30
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  9
  8
  -28
 • 7.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  9
  7
  -34
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  10
  2
  -185
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA