K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Drużyna oficjalnie zaprezentowana! Czas na Ekstraligę! (RELACJA i GALERIA)

3 marca 2019 0

W sobotę odbyła się oficjalna prezentacja drużyny ROW-u Rybnik. Bilety na to wydarzenie rozeszły się w parę dni. Komplet publiczności obejrzał w hali w Boguszowicach prezentację żużlowców przed sezonem 2019.

Licznie zgormadzeni kibice obejrzeli tego wieczoru show przygotowane m.in. przez prowadzącego Tomasza Lorka Barbarę Kubicę-Kasperzec. Prezentacje otworzyli Daniel Bawley oraz Kacper Woryna, którzy wyjechali do publiczności na motorach żużlowych. Kapitan rybnickiej drużyny wraz z Troyem Batchelorem zaprezentowali się rybnickim kibicom z bujnymi wąsami pod nosem, żartując przy tym, że postanowili ?solidaryzować się? z Prezesem Mrozkiem.

Zanim na scenie pojawili się zawodnicy pierwszej drużyny wcześniej fanom zaprezentowali się młodzi adepci z Rybek Rybnik, młodzież z żużlowej szkółki, mechanicy i sztab szkoleniowy. Szczególnie trener Piotr Żyto, został ciepło przyjęty przez kibiców, którzy skandowali jego nazwisko -Stęskniłem się za Rybnikiem. Trzeba się wziąć do roboty i mam nadzieję, że po sezonie wszyscy będziemy zadowoleni ? podsumował trener.

Na prezentację do Rybnika przyjechali obcokrajowcy: Jye Etheridge, Siergiej Łogaczow, Linus Sundstroem, Daniel Bewley i Troy Batchelor. Byli także zawodnicy krajowi: Zbigniew Suchecki i Mateusz Szczepaniak. Zgromadzonych kibiców szczególnie ucieszył widok chodzącego o własnych siłach Daniela Bawleya, który wraca do pełni sił po ciężkiej kontuzji.

Prezes Krzysztof Mrozek pojawił się na scenie tylko na chwilę, gdy został zaproszony na scenę przez kapitana rekinów Kacpra Worynę. Sternik rybniczan w czasie prezentacji przechadzał się między kibicami, zbierając pieniądze na rehabilitację Pawła Reka. Dochód z sobotniej imprezy zostanie przeznaczony na opłacenie turnusu rehabilitacyjnego nastolatka, który kilka miesięcy temu był normalnie funkcjonującym chłopakiem, a teraz desperacko walczy o powrót do pełnej sprawności.Rybniccy kibice po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serce i hojnie wsparli ten szczytny cel.

W niedzielę o godz. 13:00 w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla w Golejowie zawodnicy, sztab szkoleniowy i działacze ROW-u wezmą udział we mszy świętej w intencji całego środowiska żużlowego przed sezonem 2019. Natomiast o 17:00 czeka żużlowców trening na torze przy ul. Gliwickiej.

 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49